Kostić i Ajntraht srušili Salcburg, poraz Ajaksa, Arsenal slavio u Atini

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Feb.2020, 09:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta savladali su ekipu Salcburga sa ubedljivih 4:1 u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope. Strelac za nemačku ekipu bio je srpski reprezentativac Filip Kostić. Dušan Tadić i Ajaks se nisu proslavili na gostovanju kod Hetafea, gde su izgubili sa 2:0.

"Orlovi" iz Ajntrahta bili su više nego ubedljivi protiv neugodnog Salcburga u prvom meču nokaut faze Lige Evrope.

Izabranici Adolfa Hitera odigrali su odličan meč i na pragu su >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << prolaska u osminu finala.

Tri gola za domaću ekipu, dva u prvom, a jedan u drugom poluvremenu, postigao je Japanac Daiči Kamada.

Poslednji gol na meču za Ajntraht postigao je srpski reprezentativac Filip Kostić u 56. minutu za ubedljivih 4:0.

Jedini gol za goste i konačan rezultat postavio je Hi-Čan sa bele tačke u 85. minutu.

Fudbaleri Ajaksa na gostovanju kod Hetafea odigrali su jednu od najslabijih utakmica u poslednjih nekoliko godina.

Naime, "kopljanici" nisu uputuli nijedan šut u okvir gola rivala. Jedina dva udarca generalno, uputili su u poslednjih pet minuta meča.

Hetafe, za koji nastupa Nemanja Maksimović, bio je bolji tim čitavih 90 minuta, igrao disciplinovano i takav odnos snaga preneo i na semafor.

Dejverson je postigao prvi gol za domaće u 38. minutu, da bi Kenedi postaivo konačnih 2:0 u sudijskoj nadoknadi meča.

Arsenal u finišu srušio Olimpijakos u Atini

Fudbaleri Arsenala savladali su ekipu Olimpijakosa u Atini sa 1:0 u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope. Jedini gol postigao je Lakazet u finišu susreta.

Fudbaleri Arsenala iz Atine odlaze kao pobednici, jer su uprkos skromnom izdanju, uspeli da postignu gol u gostima i savladaju Olimpijakos.

Meč grčke i engleske ekipe pružao je sve, osim velikog broja golova, a daleko od toga da nije bilo šansi na obe strane.

Olimpijakos ima za čim da žali. Crveno-beli su u nekoliko navrata stvorili izglednu situaciju za postizanje gola, ali je udarce Valbuene, El Arabija, Be i Giljermea, branio Bernd Leno, golman Arsenala.

Jedna potpuno otvorena utakmica bila je rešena u finišu, tačnije 81. minutu. Matom u tri poteza, u akciji Obamejanga, Sake i Lakazeta.

Obamejang je zadržao loptu u igri na levoj strani, vratio je do Sake, ovaj uputio oštru loptu po zemlji u peterac rivala, odakle je Lakazet sprovodi u mrežu.

Do kraja susreta su viđene prilike pred oba gola, ali promene rezultata nije bilo. Revanš se igra na stadionu "Emirejts" za sedam dana.