Izvor: RTS, 24.Nov.2008, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Selektor Španije napušta reprezentaciju
Selekor teniske reprezentacije Španije Emilio Sančes Vikario najavio je da se povlači sa te dužnosti, dan nakon što su njegovi izabranici treći put trijumfovali u Dejvis kupu, pobedivši u finalnom meču u Mar del Plati selekciju Argentine sa 3:1.
Najbolji španski teniseri će, tako, odbranu titule započeti bez trofejnog stručnjaka, a u prvom kolu Svetske grupe početkom marta se na domaćem terenu sastaju sa selekcijom Srbije.
"Neću biti >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << selektor u martu kada treba da se sastanemo sa Srbijom ", rekao je Sančes Vikario i dodao da je pobedom nad Argentinom u finalu Dejvis kupa "završio misiju". "Nadam se da će i moj naslednik imati uspeha na kormilu reprezentacije", dodao je španski selektor.
Madridski sportski dnevnik "As" tvrdi da će naslednik Sančesa biti 33. godišnji Albert Kosta, pobednik Rolan Garosa 2002. godine i jedan od reprezentativaca Španije prilikom osvajanja "salatare" 2000.
Verdasko doneo Špancima Dejvis kup
Izvor: Blic, 23.Nov.2008, 21:37
Teniseri Španije uspeli su da osvoje svoju treću "salataru" na Dejvis kupu, iako na finalnom duelu sa Argentinom u Mar del Plati nije igrao najbolji igrač sveta Rafael Nadal.....Treći bod i ukupan trijumf "furiji" doneo je Fernando Verdasko posle napornog meča sa rezervom Hoseom Akasusom, koji je...
DK selekcija Španije bez trenera
Izvor: RTV Pink, 24.Nov.2008
. . . Selekor teniske reprezentacije Španije Emilio Sančes Vikario najavio je danas da se povlači sa te dužnosti, dan nakon što su njegovi izabranici treći put trijumfovali u Dejvis kupu, pobedivši u finalnom meču, u Mar del Plati, selekciju Argentine sa 3:1. .





