Selektor Obradović: I Đoković stiže u Novi Sad

Izvor: Sportski Žurnal, 28.Feb.2011, 12:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Selektor Obradović: I Đoković stiže u Novi Sad

Selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije Bogdan Obradović već je ušao u novosadski SPENS i sa Nikolom Ćirićem odradio prvi trening za meč prvog kola Svetske grupe sa Indijom od 4. do 6. marta. Ostali reprezentativci polako stižu, a svi čekaju odgovor na pitanje da li će igrati i Novak Đoković.
Stiže i Nole >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << – raspoloženo konstatuje Boća Obradović.

Danas će u Novom Sadu biti Troicki, Zimonjić i Bozoljac, a onda očekujem dolazak Novaka i Janka iz Amerike.
Boravak trenutno najboljeg tenisera sveta na pripremama ne znači i da će biti u timu za meč sa Indijcima.
Razgovaraćemo, ima još vremena jer do srede treba da dam konačan spisak igrača. Važno je da ćemo svi biti na okupu i spremni dočekamo meč prvog kola – istakao je kormilar Orlova.
Nedelja iza nas je bila veoma uspešna za srpske igrače, a tu se posebno ističu uspesi Đokovića u Dubaiju i Tisarevića u Delrej Biču.
Zaista su momci blistali, a još jednom se pokazalo da sam bio u pravu. Posle Ju–Es opena sam rekao da dolazi Novakova era, i eto nije izgubio meč od Dejvis kupa. Raduje me što je Nadal priznao da je vreme za smenu, dok Federer po običaju neće da prizna da dolaze i novi mladi momci kao što su Raonić i Dmitrov.
Srbija kreće u odbranu salatare i šta očekujete od meča sa Indijom?
Ovo je jedan veoma ozbiljan duel iako imamo dobar žreb. Devarman je dobar singl igrač i sigurno je da će tek napredovati, Bopana nije isti nivo, ali zato imaju sjajan dubl. Iako Janko dolazi iz Amerike, kao Nole i ja u septembru, i teško je prebroditi razliku bićemo spremni za meč i idemo na pobedu.
Odavno nismo igrali van Arene, i sada je lepa prilika da i drugi gradovi vide svetske šampione?
Uslovi u Spensu su sjajni, igračima će trebati malo vremena da se adaptiraju na dvoranu ali ona je jako dobra zbog atmosfere. Bio sam na Fed kup meču da to proverim i prezadovoljan sam  – raportirao je sa terena Bogdan Obardović.

Nastavak na Sportski Žurnal...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Dejvis kup: Srbija protiv Indije u Novom Sadu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Feb.2011

NOVI SAD -..Dejvis kup tim Srbije u prvom kolu Svetske grupe igra sa Indijom u Novom Sadu idućeg vikenda, a pripreme u velikoj dvorani Spensa počele su danas...Srbija će prvi put igrati sa nekim kao pobednik ovog takmičenja...Viktor Troicki i Ilija Bozoljac večeras stižu u Novi Sad a Đoković,...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Dejvis kup tim stiže u Novi Sad

Izvor: Radio 021, 28.Feb.2011

Dejvis kup tim Srbije u prvom kolu Svetske grupe igra sa Indijom u Novom Sadu idućeg vikenda, a pripreme u velikoj dvorani Spensa počele su danas.

Nastavak na Radio 021...

Bez Novaka na Indiju

Izvor: B92, 01.Mar.2011, 10:40

Novak Đoković će se priključiti Dejvis kup reprezentaciji Srbije za meč sa Indijom, ali još nije odlučeno da li će igrati...To je u ponedeljak, posle prvog treninga u Novom Sadu, potvrdio selektor Obradović..."Novak je uvek željan igre, u sjajnoj je formi i u velikom jurišu na 'broj jedan',...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.