Izvor: Beta, 07.Jul.2010, 17:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Imamo kvalitet da u prva tri meča sve rešimo
BEOGRAD, 7. jula 2010. (Beta) - Selektor Dejvis kup reprezentacije
Srbije Bogdan Obradović ocenio je u sredu da Srbija ima kvalitet da
već posle tri meča reši pitanje pobednika protiv Hrvatske u
četvrtfinalu Svetske grupe.
"Kao tim smo spremni za tri poena koja su nam neophodna za pobedu i
nadam se da cemo ih osvojiti već drugog dana. Znači da u subotu
završimo posao", rekao je Obradović novinarima u Splitu.
Selekcija Srbije u serdu je trenirala treći put od dolaska u
Split."Najvažnije je da se igrači odlično osećaju. Odradili smo i
probu dubla i probu singla, jer je veoma bitno ko će da bude broj dva
u singlu, a za dubl imamo sve tri kombinacije otvorene. Sa Zimonjićem
su trenirali i Novak i Janko i Viktor. U razgovoru sa igračima
odlucicu ko će na kom meču da zaigra i shodno tome ćemo trenirati u
četvrtak", kazao je Obradović.
Sveže oženjeni Janko Tipsarević rekao je da očekuje dobru partiju.
"Svež sam i odmoran i očekujem sve bolje partije. Ovde smo
prihvaćeni odlično i ovo je jedno od najlepših gostovanja na kojima
sam bio. Kad selektor kaže 3:0 u subotu, mislim da je to mnogo jaka
izjava, ali voleo bih da bude tako. Svaki meč će biti veoma težak i
otvoren i nadam se da ćemo u krajnjem skoru sakupiti tri poena
neophodna za polufinale", zaključio je Tipsarević.
Žreb za duel Hrvatske i Srbije u Splitu održaće se u četvrtak u 13
sati.














