Izvor: S media, 09.Nov.2010, 23:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Huligani na treninzima Francuza
Manje od mesec dana uoči finala Dejvis kupa između Srbije i Francuske (3-5. decembar), reprezentacija Francuske je pribegla čudnim merama za gostovanje u Beogradu.
Kako bi se što bolje spremili za "neprijateljsku" atmosferu u "Beogradskoj areni", Francuzi su se odlučili da treniraju sa huliganima volonterima, koji će im zviždati sa tribina. Ovako neobičan potez selektor Gi Forže opravdava rečima >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << da će njegovi puleni posle takvih drilova mentalno bolje dočekati pakao u Srbiji i da će eliminisati faktor publike, prenele su Večernje novosti.
Dejvis kup: Conga odustao
Ne provocirajte Srbe
Živojinović i Obradović: Forže traži alibi
- Stres treningu ćemo posvetiti dosta pažnje, posebno kada je reč o neprijateljskoj publici. Ali, nećemo da vam otkrivamo baš sve detalje. Dovešćemo ljude na treninge, ali ne mogu da kažem na koji će se način oni tačno ponašati. Možda će biti agresivni kao Loran Blan u fudbalu, a možda i neće. Ipak, ovaj gest je vrsta trika da podignemo svest našim igračima za ono što ih očekuje u Beogradu. Opet, i u tim zvižducima tokom treninga, ja ću insistirati samo na igri i detaljima vezanim za poteze na terenu. Biće to dobra vežba, ništa revolucionarno - ističe Forže.
Pripreme u gradiću San Siprijen počeće sedam dana pred početak meča u našoj prestonici, a podloga će biti nešto sporija od one u ”Bersiju”.
- Pripreme šestorice tenisera, koliko ću ih pozvati, biće temeljne, imaćemo vremena za sve, pa i za partije basketa i slične zanimljive stvari koje jačaju timski duh. Vežbaćemo i razne varijante za dubl.
Inače, karte za finalni meč će biti verovatno puštene u prodaju u petak.
Pogledaj vesti o: Dejvis kup










