Izvor: B92, Beta, 12.Sep.2009, 14:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ferero menja Nadala u Dejvis kupu
Treći teniser sveta Rafael Nadal neće igrati za reprezentaciju Španije u polufinalu Dejvis kupa, zbog povrede trbušnog mišića.
Nadala, koji na Otvorenom prvenstvu SAD ima velikih problema sa povredom trbušnog mišića, zameniće Huan Karlos Ferero, koji će se zajedno sa Davidom Fererom, Tomijem Robredom i Felisijanom Lopesom suprotstaviti najboljim teniserima Izraela, od 28. do 20. septembra >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Mursiji.
"Rafa je razočaran što je morao da donese ovakvu odluku, jer je bio veoma motivisan za meč sa Izraelom. U potpunosti ga razumem i nadam se da će se vrlo brzo oporaviti", izjavio je selektor Španije Albert Kosta za zvanični sajt Teniske federacije Španije.
Nadal je nakon prvog kola Dejvis kupa i duela sa Srbijom (4:1), kada je pobedio u oba meča singla koja je igrao, propustio poslednje dve runde ovog takmičenja. Ferero je u julu obezbedio Španiji plasman u polufinale, pošo je selekciji ’crvene furije’ doneo odlučujući poen u duelu sa reprezentacijom Nemačke.
"I prošlog utorka kada sam objavio imena igrača na koje računam za duel sa Izraelom, kada se Ferero nije našao među četvoricom izabranih znao sam da uvek mogu da računam na njega. On je uvek bio veoma bitan igrač za naš tim”, dodao je Kosta.
Ferero je sa ’crvenom furijom’ dva puta osvajao Dejvis kup 2000. i 2004. godine, a reprezentacija Španije ove godine brani trofej pošto je u prošlogodišnjem finalu savladala selekciju Argentine (3:1).
Pogledaj vesti o: Dejvis kup






