Izvor: NoviMagazin.rs, 06.Okt.2017, 13:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dejvis kup iduće godine proba nova pravila
Međunarodna teniska federacija (ITF) saopštila je danas da će se mečevi Dejvis kupa, u grupama I i II, naredne sezone igrati u "izmenjenom formatu".
U želji da Dejvis kup ostane takmičenje privlačno za vrhunske tenisere, ITF je odlučio da u nižim rangovima takmičenja iduće godine proba novi format: igraće se dva dana umesto tri, i na dva dobijena seta, a ne na tri, kao što je sada.
Mečevi Grupe I igraće se u petak i subotu, a mečevi >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << Grupe II subotom i nedeljom. Prvog dana igraće se dva meča u pojedinačnoj konkurenciji, a drugog dubl meč i još dva singla.
Te promene se ne odnose na Svetsku grupu Dejvis kupa.
Predsednik ITF-a Dejvid Hegerti je rekao da bi izmenjen format Dejvis kupa kasnije mogao da se primeni i u Svetskoj grupi ako se to rešenje pokaže uspešnim.
ITF je odlučio da se peti meč neće igrati ako se u četvrtom reši pitanje pobednika. Takođe, ako jedna reprezentacija povede sa nedostižnih 3:0, igraće se samo četvrti meč, ne i peti.
Odlučeno je i da se timovi povećaju sa četiri na pet tenisera.
Te promene važe i za Svetsku grupu i za niže rangove takmičenja.
Pogledaj vesti o: Dejvis kup, Tenis







