Izvor: RTS, 20.Avg.2012, 00:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezdi bod u 2000. utakmici
Fudbaleri Crvene zvezde i Rada odigrali su nerešeno 2:2 (0:2) u meču drugog kola Jelen Super lige. Gosti veći deo susreta igrali sa igračem manje, ipak stigli do prednosti od 2:0, Zvezda izjednačila u drugom poluvremenu. Meč odigran pred oko 13.000 gledalaca.
Fudbaleri Rada nisu uspeli da zadrže prednost iz prvog poluvremena od 2:0. Otežavajuća okolnost - "građevinari" su igrali sa igračem manje veći deo susreta, jer je u 25. minutu zbog drugog žutog kartona >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << isključen Pantić. Strelci za Zvezdu bili su Luka Milivojević u 50. i Darko Lazović u 73. minutu, dok je golove za Rad postigao Nemanja Kojić u 32. i 45. minutu.
Gostujuća ekipa igrala je od 25. minuta sa igračem manje, pošto je zbog dva žuta kartona isključen Aleksandar Pantić. Desni bek Rada oba puta je faulirao Filipa Kasalicu. Posle isključenja Zvezda je pojačala pritisak i uglavnom se igralo na gostujućoj polovini igrališta, ali domaći igrači do kraja prvog poluvremena nisu uspeli da stvore šansu za gol.
Na drugoj strani, napadač Rada Nemanja Kojić iskoristio je dve greške u odbrani crveno-belih i doveo svoj tim do prednosti. Prvo je ostao sam pred golmanom Bobanom Bajkovićem, posle centaršuta Slavka Perovića sa leve strane i odlično primio loptu na grudi, a onda šutirao pored domaćeg golmana.
Drugi gol postigao je posle velike greške Jovana Krnete, koji je loše procenio let lopte i omogućio gostujućem centarforu da ponovo izađe sam pred Bajkovića.
Najbolje šanse u prvom delu utakmice Zvezda je imala posle dva slobodna udarca sa leve strane i šuteva Darka Lazovića. Oba puta je dobro intervenisao golman gostiju Filip Kljajić.
Drugo poluvreme počelo je velikim pritiskom Zvezde na gostujuću odbranu, a ubrzo je Milivojević uspeo da smanji na 1:2. On se najbolje snašao posle gužve koja je nastala u šesnaestercu Rada nakon kornera. Dobru šansu za gol imao je i Kasalica dva minuta kasnije, ali je njegov šut iz prve sa oko 10 metara odbranio Kljajić.
U 71. minutu gosti su mogli da povećaju prednost, međutim, Bajković je odlično intervenisao posle snažnog udarca Kojića sa ivice šesnaesterca.
Izjednačenje Zvezdi doneo je Lazović preciznim šutem iz gostujućeg peterca, posle centaršuta Marka Vešovića sa desne strane. Lazović se posle gola uhvatio za nogu, a nekoliko minuta kasnije napustio je teren u pratnji doktora. Umesto njega u igru je ušao Marko Mirić.
Do kraja utakmice igrači Zvedze probali su da savladaju Kljajića uglavnom udarcima sa distance, dok su gosti imali nekoliko prilika posle kontranapada. Najbliži novom pogotku za Zvezdu bio je Milivojević tri minuta pre kraja, ali je njegov šut glavom zaustavio golman gostiju. Rad je do pobede mogao da dođe preko Slavka Perovića, kada je dobro šutirao iz kontranapada, a Bajković "paradom" sačuvao gol.
U 41. minutu navijači Rada, kojih je bilo oko 600, napustili su stadion. Kako agencija Beta nezvanično saznaje pre utakmice uhapšeno je nekoliko navijača kluba sa Banjice zbog sukoba sa policijom, što je bio povod da oni koji su došli na "Marakanu" izađu ranije.
Gostujući navijači prethodno su, u 39. minutu, bacili nekoliko baklji na teren, pa je sudija Vukadinović nakratko prekinuo meč.
Zvezdi je ovo bio prvi meč ove sezone u prvenstvu Srbije, pošto je prethodno odložen duel sa Javorom u Ivanjici. Rad je u prvom kolu kao domaćin pobedio Radnički 1923 iz Kragujevca sa 2:0.
Prosinečki nezadovoljan, Nikolić zadovoljan
"Nisam zadovoljan rezultatom, jer Zvezda uvek treba da pobeđuje, ali su igrači posle 0:2 ipak uspeli da pokažu karakter. Drugo poluvreme smo igrali fenomenalno i sigurno bi bilo drugačije da smo tako igrali celu utakmicu", rekao je Prosinečki novinarima u Beogradu.
"Primili smo dva gola posle naših kikseva, a oni su imali još jednu šansu kada smo mi jurili pobedu. Mislim, ipak, da smo bili dominantni. Sigurno je da 2:2 nije dosta za Zvezdu i da smo očekivali pobedu, ali dešavaju se kiksevi", kazao je trener.
Prosinečki je novinarima odgovorio da se greške u odbrani dešavaju i da je on odgovoran za njih, a ne Jovan Krneta, koji je pogrešio na terenu. Trener je pred kraj zamenio Darka Lazovića zbog povrede, ali je kazao da ništa ozbiljno nije u pitanju i da će napadač igrati u četvrtak protiv Bordoa.
Prosinečki je kasnio na konferenciju za novinare oko 20 minuta, a medijima je rečeno da je to zbog sastanka sa igračima.
"Izvinjavam se na kašnjenju. Manji deo toga je bio sastanak sa igračima, a veći deo je otišao na jedan drugi sastanak o kome ću vam više pričati drugi put", rekao je Prosinečki, odbivši da otkrije bilo kakve druge detalje.
"Uspeli smo u dobrom delu da ostvarimo ono što smo najavili. Bilo je jako teško igrati 70 minuta sa igračem manje. Iako je ekipa veoma mlada, odigrala je sa mnogo discipline, koncentracije, želje i srca. Čestitam im, nije bilo lako odbraniti se", rekao je Nikolić.
"Nismo, ipak, do kraja zadovoljni, jer smo vodili sa 2:0, ali smo ipak imali igrača manje. Želeli smo da se u svakom trenutku suprotstavimo Zvezdi bez kompleksa i ovi momci su to uspeli", rekao je 33-godišnji trener Rada.
On je prvi izašao na konferenciju za novinare, pošto je Prosinečki ostao u svlačionici zbog sastanka sa igračima. Portparol Zvezde Marko Nikolovski izvinio se zbog toga Radu i novinarima, a Nikolić je to prihvatio, ali je kazao da ne razume sasvim.
"Prihvatamo izvinjenje, ali moram da kažem da je ovo za mene neobična situacija. I mi smo gubili na domaćem terenu i igrali slabo, ali sam uvek nalazio snage da se pojavim na konferenciji za novinare", kazao je Nikolić, a onda je dobar rezultat posvetio navijačima.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda













