Zvezda uz dosta muke do pobede

Izvor: B92, 18.Sep.2022, 16:11

Fudbaleri Crvene zvezde su u 12. kolu Superlige Srbije na svom terenu pobedili Napredak sa 1:0.

To je bila 12. uzastopna pobeda za crveno-bele u duelima sa ekipom iz Kruševca.

Zvezda se vratila na čelo Superlige sa 26 bodova, jednim više od Čukaričkog od kog ima i meč manje.

Ovo je bio drugi uzastopni trijumf za Miloša Milojevića u domaćem prvenstvu, treći u sedam mečeva na klupi Zvezde u svim takmičenjima.

Napredak je, sa druge >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << strane, prekinuo niz od tri uzastopne pobede i ostao u donjem delu tabele.

Zvezda je u duel ušla pomalo bojažljivo i Napredak je to znao da iskoristi. Ritam nije bio preterano dobar, ali su se prilike stvarale.

Imao je u 17. fenomenalnu tim iz Kruševca, ali su iz petera i Čečarić i Putinčanin očajno odreagovali.

Napredak je vrlo lako mogao da postigne barem jedan gol u prvom poluvremenu, ali mu je nedostajalo i sreće, dok je na drugoj strani briljirao Petrić.

U 31. minutu najveću priliku na meču imao je Gobeljić koji je promašio praktično prazan gol.

Petrić je nastavio da briljira i Napredak je odoleo crveno-belima, koji su dodali gas u završnici poluvremena.

Par minuta bilo je mirno u nastavku utakmice, ali je onda Zvezda krenula da dodaje gas.

Ipak, prilike su uglavnom bile jalove, a one koje nisu neutralisao je izvanredni golman gostiju.

U 68. minutu, međutim, pukla je još jednom odbrana Napretka, a Zvezda je i imala sreće, pošto se centaršut Kataija odbio direktno do Pešića, koji je sa nekoliko metara glavom matirao Petrića.

Napredak je prvu priliku u drugom poluvremenu stvorio tek u 76. minutu i u završnici pokušao da napadne ne bi li osvojio bod.

Zvezda se bez većih problema odbranila, mogla lako da postigne još neki gol, a to je i uradila samo što je on poništen.

Posle velike gužve Kangva je pogodio mrežu rivala, ali je neposredno pre toga igrao rukom, pa je pogodak poništen.

Zvezda je mirno privela meč kraju i upisala važna i teško osvojena tri boda.

U narednom kolu posle reprezentativne pauze, 1. oktobra Zvezda gostuje Mladost GAT-u, dok Napredak istog dana dočekuje Kolubaru.

Meč ste mogli da pratite uživo uz B92.net LIVE BLOG.