Zvezda ubedljiva protiv Ferencvaroša za prvu pobedu u LE

Izvor: Beta, 06.Okt.2022, 22:02

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu Ferencvaroš sa ubedljivih 4:1, u utakmici trećeg kola Grupe H Lige Evropa.Dvostruki strelac u prvoj pobedi crveno-belih, posle dva poraza, bio je Gelor Kanga u 27. minutu sa penala i u 60. minutu, a u strelce su se upisali i Stefan Mitrović u 35. i Aleksandar Katai u 51. minutu.Jedini gol za madjarskog šampiona, koji je doživeo prvi poraz, bio je Kristofer Zakarijasen u 71. minutu.U drugom meču ove grupe, Monako je na svom terenu slavio protiv Trabzonspora sa 3:1.Posle tri odigrana kola, Ferencvaroš i Monako imaju po šest, a Trabzon i Crvena zvezda po tri boda na svom kontu.Fudbaleri Zvezde su poveli u 27. minutu pogotkom Kange sa penala. Prethodno je u šesnaestercu rukom igrao Henri Vingo, a sudija je posle pregledanog snimka pokazao na belu tačku.Prednost domaćeg tima duplirao je Mitrović u 35. minutu, koji je u petercu gostiju lepo primio loptu posle dodavanja Aleksandra Pešića sa levog krila, okrenuo se i pogodio za 2:0.Crveno-beli su na odmor otišli sa dva gola prednosti, a posle samo šest minuta igre u nastavku na semaforu je pisalo 3:0 posle udarca Kataija sa ivice kaznenog prostora.Tačku na ovaj meč stavio je Kanga u ...
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona