Izvor: Studio B, 01.Okt.2012, 18:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezda sutra na popravnom ispitu u Zadru
Košarkaši Crvene zvezde sutra u drugom kolu Jadranske lige gostuju ekipi Zadra i pokušaće da poprave bledu sliku koju su ostavili na premijeri kada su neočekivano izgubili od Splita.
"Zadrani su se sigurno napunili samopouzdanjem, jer su u prvom kolu protiv Partizana u Beogradu odigrali veoma dobro. Sa druge strane, mi smo izgubili u Splitu zato sada imamo obavezu da u drastičnoj meri popravimo pristup i >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << zabeležimo pobedu", kazao je trener crveno-belih Milivoje Lazić za sajt kluba.
On je dodao da su Zadrani sastav bez istaknutih pojedinaca, ali popunjeni na svim pozicijama. "Dominira krilni-centar Trevis Romeo, čije su osnovne karakteristike snaga, brzina i veliko iskustvo. Zadar je jako borbena ekipa koja često menja ritam, agresivni su i u odbrani i u napadu, igraju dosta kontri, a svoju šansu traže iz laganih poena i dobroj igri u tranziciji", objasnio je Lazić.
Lazić smatra da je šansa crveno-belih u mnogo angažovanijem pristupu, nego što je to bio slučaj u prvom kolu. "Ukoliko Zvezda ovoj utakmici bude pristupila na pravi način, to je naša šansa za uspeh ne samo na ovom meču, već u celoj sezoni. Moramo da prikažemo veću borbenost, želju, da izgaramo na terenu i siguran sam da će se taj trud isplatiti", zaključio je Lazić.
Utakmica između Zadra i Crvene zvezde igra se sutra od 18 sati.







