Zvezda silovita protiv Sparte (Video)

Izvor: BanjalukaLive.com, 27.Jul.2017, 22:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Da je bilo malo više fudbalske sreće već poslije prve utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope između Zvezde i Sparte moglo se konstatovati da je srpski predstavnik već završio posao.Crvena zvezda je favorizovanog rivala u potpunosti nadigrala i slavila sa 2:0 (1:0) ali je igra bila takva da konačan rezultat nije dovoljno dobar.Vicešampion Srbije u potpunosti je nadigrao Spartu, a samo u prvih petnaest minuta crveno-bijeli >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << su postigli vodeći gol i imali još nekoliko prilika da matiraju rivala.Gosti su u prvom poluvremenu djelovali neorganizovano, već u trećem minutu Ričmond Boaći izbija sam pred istrčalog golmana, uspijeva da ga obiđe ali potom odlazi suviše ulijevo i ne uspijeva da napravi završni pas niti da uputi udarac.Prvi put mreža se zatresla u četvrtom minutu, Ričmond Boaći je pogodio ali je gol opravdano poništen zbog ofsajda u kojem se našao internacionalac iz Gane.Nakon toga Zvezda nastavlja da pritiska, svaki prekid djelovao je kao velika opasnost za goste i upravo je poslije slobodnog udarca u 13. minutu tim Vladana Milojevića stigao do vođstva.Gelor Kanga na ziheraški način gura loptu iza leđa defanzivne linije i spaja Boaćija sa golom. Uslijedila je rutinska realizacija, lopta je otišla ispod tijela golmana Dubravke i produžila ka nebranjenoj mreži!{youtube}jrYQTwBYSrA{/youtube}Nakon vodećeg gola crveno-bijeli su nastavili da pritiskaju protivnika. Najbolju šansu do odlaska na odmor porpustio je Mičel Donald. Ponovo je Kanga uputio centaršut poslije prekida a kapiten domaćeg tima šalje loptu pored stative iako je bio sam na petercu.Gosti u prvom poluvremenu gotovo da nisu ni ugrozili Milana Borjana. Ukupno su tri puta šutirali ka golu ali nijednom u okvir. Kada ostavimo po strani statistiku možemo da kažemo da je Sparta pokazala da može da bude opasna poslije prekida u 34. minutu kada je Fridrih loše zahvatio loptu i poslao je preko gola.Na kraju su crveno-bijeli "spustili tempo", priveli poluvrijeme kraju na pravi način i sa golom prednosti otišli na odmor.Početak drugog poluvremena donio je nešto mirniji tempo što je bio rezultat Zvezdine povučenije igre. Crveno-bijeli su na pauzi riješili da "spuste gas" i sačekaju da se protivnik otvori što se pokazalo dobrim potezom.Tokom uvodnih 15 minuta u nastavku Sparta je krenula agresivnije ali izuzev prilike iz 63. minuta kada je Janko šutirao poslije centaršuta gosti nisu uspjeli da ugroze Zvezdu.Činilo se da se Zvezda previše povukla, da je previše pustila Sparti da diktira tempo i pita se o dešavanjima na terenu, ali je onda uslijedio šok za goste.Poslije prekida na svojoj polovini Zvezda stiže do situacije pred kaznenim prostorom koju Gelor Kanga majstorijom pretvara u drugi pogodak! Reprezentativac Gabona je primio loptu, zategao sa dvadesetak metara i uz pomoć prečke savladao Dubravku!{youtube}Giugl6YfVE4{/youtube}Kao što je rečeno, da je bilo još malo sreće Zvezda bi u Prag ponijela najmanje tri gola prednosti. Debitant Nemanja Radonjić stvorio je u 72. minutu sjajnu priliku i proturio loptu golmanu Sparte kroz noge ali se ona odbila od stative u polje a ne u gol.Do kraja je i Jovičić zategao sa dvadesetak metara, šutirao je tik pored desne stative pa je na kraju ostalo "samo" 2:0 za Crvenu zvezdu.Rezultat i igra iz prve utakmice djeluju fantastično ali tek je odrađeno "prvo poluvrijeme". Zvezda u Pragu mora da odigra pametno i ukoliko ponovi izdanje iz večerašnje utakmice nema sumnje da ćemo vicešampiona Srbije gledati u plej-of fazi kvalifikacija za Ligu Evrope.Podsjećamo, revanš je na programu za sedam dana u Pragu.Izvor: Sportske.net, Foto: FK Crvena zvezda