Zvezda sigurna protiv TSC-a

Izvor: RTS, 30.Okt.2019, 18:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom terenu ekipu TSC-a sa 3:1 u meču 14. kola Linglong Superlige.
Crveno-beli su dobro igrom i bez većih problema uspeli da savladaju ambicioznu ekipu TSC-a na stadionu "Rajko Mitić".

Domaća ekipa u ranoj fazi meča je stigla do prvog gola, kada je Tomane iskoristio asistenciju Marina iz prekida i glavom smestio loptu u mrežu.
TSC je u najgorem >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << mogućem trenutku primio drugi gol, pošto je u 44. mutu Grabež pri centaršutu Gobeljića zakačio loptu, koja je prevarila golmana gostiju.
U drugom poluvremenu igralo se u sporijem tempu, što je više odgovaralo ekipi koja ima prednost.
Ipak, TSC smanjuje na 2:1 U 62. minutu, a ponovo se mreža trese autogolom. Odlična akcija gostiju iz Bačke Palanke, koju je pokušao da spreči Žander, ali je neshvatljivo "zakucao" loptu u svoju mrežu.
Zvezda ipak do kraja meča stvara veliki broj šansi, od čega jednu pretvara u gol. Konačnih 3:1 postavio je Simić na asistenciju Marina u 78. minutu.
Crveno-beli su pobedom upisali 36. bod i nalaze se na prvoj poziciji na tabeli, dok je TSC peti sa 25 bodova.
Rezultati 14. kola Linglong Superlige:
Čukarički – Partizan 2:1, Radnički – Radnik 0:2, Voždovac – Rad 2:1, Javor – Proleter 1:0, Mladost – Napredak 0:1, Spartak – Mačva 3:1, Vojvodina – Inđija 1:0.
Tabela: Crvena zvezda 36 bodova, Čukarički 32, Vojvodina 30, Partizan 26, TSC 25, Radnički 25, Voždovac 24, Mladost 18, Spartak 18, Javor 16, Proleter 16, Napredak 15, Radnik 14, Inđija 7, Rad 7, Mačva 3.

Ovako je protekao meč:
19.52 – Kraj meča, pobeda Crvene zvezde nad TSC-om od 3:1.
19.36 - GOL! Lepa akcija Zvezde, Žander je dodao do Simića, ovaj pogodio za 3:1.
19.23 - GOL! TSC smanjuje na 2:1 u 62. minutu, autogol postigao je Žander. Dobar napad gostiju i lopta u prostor iza odbrane Zvezde, Žander je pokušao da preseče akciju, ali je umesto toga veoma efektnim udarcem smestio loptu u sopstvenu mrežu.
19.22 - Zvezda nešto opasnija, ali bez konkretnih prilika u ovom delu susreta.
19.03 - Nastavljen je meč...
18.48 - Završeno je prvo poluvreme, nakon 45 minuta Crvena zvezda vodi protiv TSC-a sa 2:0.
18.45 - GOL! Zvezda vodi sa 2:0. Samo minut nakon velike prilike za Vukanovića, Zvezda domaći dolaze do gola. Ubacivanje Gobeljića sa strane, lopta je zakačila jednog igrača gostiju i završila u mreži.
18.41 - Odlična akcija crveno-belih, Vulić je na kraju probao da prebaci Filipovića, ali je golman gostiju odbranio.
18.38 - Žander je oprobao udarac iz daljine, pored stative.
18.36 - TSC napada po boku, centaršut pred gol, Silađi je probao glavom ali nije dobro zahvatio loptu.
18.20 - Ben je imao dobru priliku, ali je golman gostiju fenomenalno odbranio njegov udarac.
18.14 - GOL! Zvezda je povela golom Tomanea. Prekid, ubacivanje sa strane, Tomane je najviši u skoku i donosi Zvezdi prednost.
18.03 - Počeo je meč Crvene zvezde i TSC-a.
Sastavi timova:
 Crvena zvezda: Popović, Gobeljić, Degenek, Milunović, Žander, Petrović, Vulić, Ben, Marin, Vukanović, Tomane
TSC: Filipović, Varga, Skopljak, Grabež, Babić, Tomanović, Tumbasević, Milićević, Duronjić, Lukić, Silađi.