Izvor: RTS, 07.Feb.2022, 18:47

Zvezda prelomila upornu Megu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su kao gosti ekipu Mege sa 76:69 u meču 19. kola ABA lige.
Tradicionalno veoma uzbudljiv meč odigrali su Mega i Zvezda u regionalnom takmičenju, a ponovo su crveno-beli izašli kao pobednici.

Mega je odlično ušla u meč i nagovestila da će pokazati zube favorizovanom protivniku.
Domaćin je u prvoj četvrtini igrao raspoloženo i požrtvovano u oba pravca, te je taj period dobio sa 25:20.
Vremenom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je Zvezda dolazila do svoje prepoznatljivije igre i to znala da odrazi i na semaforu.
Crveno-beli su u drugoj četvrtini napravili preokret i na pauzu za poluvreme otišli sa pet poena prednosti.
Drugo poluvreme igralo se sa znatno manjim brojem poena. Gosti su u trećoj deonici došli do dvocifrene prednosti i delovalo je kao da će rutinski privesti meč kraju.
Ipak, Mega se nije predavala, već u poslednjoj četvrtini dala poslednje atome snage u pokušaju da se potpuno vrati u meč.
Zvezda početkom poslednjeg dela susreta imala 15 poena prednosti, Mega je uspela da smanji deficit na samo pet poena u poslednjem minutu.
Međutim, Zvezda je uspela da postigne neke bitne poene i odbrane, čime je odbila nalet rivala i upisala pobedu.
Nakon 17 odigranih utakmica u regionalnom takmičenju, Crvena zvezda ima učinak od 16 pobeda i jednog poraza i prva je na tabeli.
Sa druge strane, Mega je sedma sa osam pobeda i devet poraza.