Izvor: B92, 03.Jan.2024, 13:16
Zvezda potvrdila – Marko u crno-belom
Košarkaš Crvene zvezde Marko Simonović igraće do kraja sezone na pozajmici u ekipi Bešiktaša, saopštio je beogradski klub.
Košarkaški sajt "Jurohups", kao i menadžer crnogorskog košarkaša Miško Ražnatović su u utorak objavili da će Simonović biti pozajmljen turskom klubu.
"Marko je tokom prošlog leta potpisao ugovor sa 'crveno-belima', a stigao je u Beograd iz Čikago Bulsa. Klub želi Marku puno uspeha, pobeda i zdravlja u novom klubu u kome >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << će provesti ostatak sezone", saopštila je Crvena zvezda.
Simonović (24) je ove sezone u regionalnoj ABA ligi odigrao 11 utakmica za šampiona Srbije, a imao je prosek od 6,3 poena i 3,6 skokova po meču.
On je u Evroligi za "crveno-bele" takodje odigrao 11 mečeva, a prosečno je postizao 2,8 poena i imao 1,5 uhvaćenih lopti po utakmici.
Bešiktaš ove sezone igra u Evrokupu, a trenutno se nalazi na petom mestu na tabeli grupe A sa osam pobeda i pet poraza.
Turski klub trenira srpski stručnjak Dušan Alimpijević.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda
Obradović: Zvezda je najveći rival, Ledej ni danas nije mogao da trenira
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Jan.2024
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izjavio je pred derbi meč sa ekipom Crvene zvezde, da su "crveno-beli" najveći rival njegovog tima, kao i da Zek Ledej ni danas nije trenirao zbog problema sa kukom.









