Zvezda poklekla pred Voždovcem

Izvor: RTS, 22.Sep.2013, 18:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda poklekla pred Voždovcem

Crvena zvezda nastavlja da posrće. Crveno-beli su poraženi minimalnim rezultatom na gostovanju Voždovcu, i sada, nakon šest kola, zaostaju isto toliko bodova za Partizanom. Zvezdini navijači po okončanju meča zahtevali da im igrači, svi osim golmana Bajkovića i Ninkovića, predaju dresove.

Fudbaleri Voždovca napravili su najveće iznenađenje u šestom kolu Superlige Srbije, pošto su na stadionu na Vračaru >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << savladali Crvenu zvezdu sa 1:0.

Veliku pobedu povratniku u elitni rang doneo je Adam Marušić u 27. minutu, posle velike greške štopera crveno-belih Lazića.

Ovo je drugi Zvezdin prvenstveni poraz u ovom šampionatu, a drugi uzastopni meč bez pobede. Pošto se radilo o meču visokog rizika, igralo se na Obilićevom stadionu, a ne na modernom zdanju u naselju Braće Jerković.

Crveno-beli sada za večitim rivalom Partizanom zaostaju šest bodova.

Izabranici Slaviše Stojanovića bili su bolji rival u prvom poluvremenu, ali ih je serija od nekoliko promašaja koštala pogotka. To je Marušić uspeo da iskoristi sredinom prvog dela meča i savlada Bobana Bajkovića.

U drugom poluvremenu situacija se "okrenula", pošto je Voždovac promašio čak četiri odlične šanse.

Ipak, u samoj završnici meča Zvezda je preko Dragana Mrđe i Abiole Daude mogla da izjednači, ali je golman Voždovca i mlade reprezentacije Perić odlično intervenisao.

"Uzeti tri boda Zvezdi je veliki uspeh. Pokazali smo kvalitet, ponosan sam na igrače. Hvata me jeza kada znam da smo pobedili veliku Crvenu zvezdu. Njoj želim sreću u nastavku šampionata i osvajanje titule prvaka", kazao je trener Voždovca Nenad Lalatović odmah posle meča.

Na drugoj strani, njegovom kolegi na Zvezdinoj klupi Slaviši Stojanoviću nakon ovog poraza se najverovatnije sprema otkaz u klubu iz Ljutice Bogdana.

Stojanović: Snosim odgovornost za poraz

Trener Crvene zvezde Slaviša Stojanović izjavio je da snosi odgovornost za poraz crveno-belih i najavio razgovor sa članovima Uprave kluba.

"Odgovoran sam za poraz, snosim punu odgovornost i sešću da vidim sa Upravom kluba kako i šta dalje. Ne znam da li će moja smena doneti boljitak klubu, videćemo šta će biti", rekao je Stojanović kratko posle meča.

Ovo je drugi Zvezdin prvenstveni poraz u ovom šampionatu, drugi uzastopni meč bez pobede i crveno-beli sada za večitim rivalom zaostaju šest bodova.

TABELA: Partizan 16, Čukarički 14, Radnički Niš 10, Novi Pazar 10, Crvena zvezda 10, Vojvodina 9, Voždovac 9, Napredak 7, Jagodina 7, Javor 7, Spartak 7, Radnički Kragujevac 6, OFK Beograd 6...

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.