Izvor: Sportske.net, 13.Sep.2015, 23:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezda osvojila Mega Leks Kup!
Košarkaši Crvene zvezde Telekom trijumfovali su na Mega Leks Kupu u Kraljevu, pošto su u finalu bili bolji od organizatora turnira, ekipe Mega Leksa.
Iako ekipa još uvek nije kompletirana, Crvena zvezda je opravdala ulogu favorita na Mega Leks Kupu u Kraljevu.
Puleni Dejana Radonjića su večeras u finalu savladali Mega Leks sa 79-69, posle bolje igre i vođstva čitavim tokom meča.
Novajlija Rajan Tompson bio je najefikasniji >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << u pobedničkoj ekipi sa 17 postignutih poena, uz tri asistencije, a odličan je bio i Sofoklis Skorcijanidis sa 16 poena, dok je kapiten Luka Mitrović meč završio sa 12 postignutih poena.
Ekipu Mega Leksa predvodio je Rade Zagorac sa 16 poena, a Nikola Janković je upisao poen manje.
Mega Leks: Simić, Đoković, Jaramaz 6, Veljković, Ivanović 7, Pavlpvić 1, Luvavu 10, Kaba 4, Zagorac 16, Simeunović 2, Nikolić 8, Janković 15.
Crvena zvezda Telekom: Rebić 5, Dangubić 7, Mitrović 12, Lazić 10, Jović, Skorcanitis 16, Apić, Tejić 2, Nastić 6, Simanić, Davidovac, Gudurić 4, Tompson 17.
Foto: kkcrvenazvezda.rs
U borbi za treće mesto, PAOK je posle velike borbe savladao Trabzonspor sa 58-56.
Milenko Tepić i Nikola Marković su u pobedničkoj ekipi upisali po 13 poena i sedam skokova, a Uroš Duvnjak je postigao šest poena. U Trabzonu, Novica Veličković je postigao 11 poena, uz osam uhvaćenih lopti.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda
Tompson i Sofo za pobedu Zvezde nad Megom
Izvor: B92, 13.Sep.2015
Košarkaši Crvene zvezde Telekom osvojili su turnir Mega Leks Kup u Kraljevu, pošto su u finalnoj utakmici pobedili ekipu Mega Leksa sa 79:69. Grčki centar je proglašen i najboljim igračem turnira. U ekipi Mega Leksa Rade Zagorac je bio najefikasniji sa 16 poena.




