Izvor: RTS, 24.Okt.2012, 14:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezda napada Kulu
Širom Srbije igra se sedam utakmica osmine finala nacionalnog fudbalskog Kupa. Branilac trofeja Crvena Zvezda gostuje u Kuli kod Hajduka, a meč Partizana i čačanskog Borca će se igrati 31. oktobra zbog obaveza crno-belih u Ligi Evropa.
Vreme je za osminu finala Kupa Srbije. Sedam utakmica odigraće se u sredu od 14 časova, dok je duel između >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Partizana i čačanskog Borca odložen za 31. oktobar, zbog nastupa crno-belih u Ligi Evrope.
Najzanimljivije bi trebalo da bude u Kuli, gde gostuje Crvena zvezda. Nedavno su ova dva tima odigrali prvenstveni meč u Kuli, bez prisustva gledalaca, a crveno-beli su slavili sa 1:0, pogotkom Mudrinskog.
Velika borba trebalo bi da se vodi i u Novom Pazaru, gde gostuje "večiti rival" Rad. "Građevinari" su posle odličnog početka šampionata zabeležili dva uzastopna poraza, ali protiv Pazaraca uvek imaju motiv više da zabeleže pobedu.
Čukarički će pokušati da, posle BSK-a iz Borče, iz takmičenja izbaci još jednog superligaša, ekipu Vojvodine.
Svi mečevi osmine finala igraće se od 14.00:
Javor - Smederevo
Hajduk - Crvena zvezda
Inđija - OFK Beograd
Novi Pazar - Rad
Spartak - Metalac
Jagodina - Novi Sad
Čukarički - Vojvodina
Kup Srbije: Hajduk - Crvena zvezda 0:2 (KRAJ)
Izvor: Sportal.rs, 24.Okt.2012
Fudbaleri Crvene zvezde obezbedili su plasman u četvrtfinale Kupa Srbije. Branioci trofeja su u utakmice osmine finala u Kuli pobedili Hajduk sa 2:0 golovima Ognjena Mudrisnkog i Miloša Dimitrijevića sa bele tačke.










