Zvezda ispustila veliku šansu za slavlje u Kazanju: Lengford oteo pobedu

Izvor: Večernje novosti, 10.Nov.2016, 21:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crveno-beli u Kazanju odigrali veoma dobar meč, imali i dvocifrenu prednost u jednom momentu, ali je Lengford bio nezaustavljiv u poslednjoj deonici (65:62) MOGLI su košarkaši Crvene zvezde da osete ukus pobede u Kazanju, četiri minuta pre kraja imali su devet poena prednosti, ali nisu mogli da spreče košgetersku eksploziju Kita Lengforda u poslednjoj četvrtini. Trojkom na 17 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene, prvi strelac >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Evrolige sahranio je nadu našeg tima da sa dalekog puta može da donese treći evroligaški trijumf - 65:62. Pokušao je Dženkins preteškim šutem da spase svoj tim od četvrtog poraza u elitnom takmičenju, ali je to bio samo jedan u nizu konfuznih napada Radonjićevog tima u dramatičnoj završnici utakmice u Kazanju. Odlikaškim čitanjem napadačkih šablona domaćina, crveno-beli su u prvom poluvremenu čvrsto držali meč u svojim rukama. Bez uobičajenog poenterskog učinka Lengforda, koji je u tom delu igre limitiran na šest poena (šut 6-2), Uniks je bio pištolj bez okidača.RUSI ZAJEDNO SA VAMA TRANSPARENT "Rusi su zajedno sa vama" krasio je deo tribine dvorane u Kazanju, na kojoj su zajedno navijale pristalice Crvene zvezde i Uniksa. Iako Zvezdin napad nije bio raskošan kao u nekim ranijim utakmicama ove sezone, sadržao je dovoljno raznovrsnosti da rastegne odbranu Pašutinovog tima. Trojke Dangubića upozoravale su protivnika na šutersku opasnost, asistencije Jovića i snalažljivost Mitrovića, Kuzmića i Bjelice na konstantnu pretnju iz reketa, prodori Voltersa na oprez od igre "jedan na jedan". Kada je u 22. minutu semafor pokazao dvocifrenu prednost našeg šampiona (27:37), Uniks je shvatio da nije ostalo mnogo vremena za ukrcavanje u pobednički voz. Agresivnijom odbranom suzio je prostor za Zvezdinu napadačku kreativnost i do poslednje četvrtine sveo zaostatak na samo dva poena. Međutim, zaustavili su crveno-beli proklizavanje i ponovo počeli uspon pobedničkom stazom, potpomognuti najboljom partijom Voltersa od dolaska u Zvezdu i probuđenim Dženkinsom, koji je prve poene postigao tek u 34. minutu. Popeli su se na plus devet i potom se survali u poraz, bespomoćno posmatrajući simultanku Lengforda, koji je u poslednjoj četvrtini ubacio 12 od ukupno 23 poena. Naš šampion iz Kazanja putuje u Zagreb na subotnji jadranski duel sa Cibonom, posle kojeg sledi meč 7. kola Evrolige sa Bambergom u Nemačkoj.DVORANA u Kazanju. Gledalaca: 3.000. Sudije: Boltauzer (Slovenija), Himenez (Španija), Kartal (Turska).UNIKS: Džonson 5, Antipov, Lengford 23 (14-5 dva, 5-2 za tri, 5 sk), Parahuski 2, Kolom 5, Banić 10, Voronov 6, Karpuhin, Panin 2, Kajmakoglu 2, Vilijams 10 (9 sk), Tukmakov.C. ZVEZDA: Volters 11 (8-4 za dva, 2 as), Dangubić 8 (6-2 za tri), Mitrović 9 (7 sk), Lazić 3, Simanić, Dobrić, Simonović 9 (4-3 za tri), Dženkins 4 (8-2 za dva), Gudurić, Jović 3 (4 as), Kuzmić 10 (9 sk), Bjelica 5.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.