Petrušev i Nedović vodili Zvezdu do pobede protiv Splita

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Apr.2023, 09:05

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras na domaćem terenu ekipu Splita 83:74 (23:21, 16:15, 24:25, 20:13) u okviru 26. kola ABA regionalne lige.

Najbolji u redovima domaćeg tima bili su Filip Petrušev sa 25 poena, šest skokova i četiri asistencije, dok je Nemanja Nedović dodao 15 poena, četiri skoka i dve asistencije. U timu Splita istakli su se Šenon Šorter sa 21 poenom, pet skokova i šest asistencije, odnosno Luis Saliven sa 18 poena i šest skokova. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<

"Crveno-beli" su agresivno otvorili meč na obe strane terena i posle pet minuta igre došli do prednosti od 10 poena.

Sa serijom od 10-2 gosti su se vratili u utakmicu, najviše preko igre u tranziciji.

Tokom druge deonice obe ekipe nisu bile raspoložene u napadu, pa je viđen mali broj poena.

Nakon što je uhvatio rezultatski priključak Split nije uspevao da prelomi i povede sa više od tri poena razlike.

U trećoj četvrtini domaće ekipa je zaigrala kreativnije u napadu, najviše preko Nedovića i Vildoze.

Petrušev se istakao pod košem sa ofanzivnim skokovima i lakim poenima.

Sa druge strane, Šorter i Saliven su svoju ekipu držali u igri i pokušavali sa preokrenu rezultat.

"Crveno-beli" su serijom 14-0 u poslednjoj deonici rešili pitanje pobednika, pošto gostujuća ekipa nije imala snage da odgovori u završnim minutima susreta.

Crvena zvezda je trenutno druga na tabeli ABA lige sa 21 pobedom i tri poraza, dok je Split na 9. mestu sa 10 pobeda i 16 poraza.

Košarkaši Crvene zvezde 20. aprila gostuju ekipi Mornara u Baru u odloženoj utakmici 23. kola.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...