
Izvor: SrbijaDanas.com, 18.Jan.2022, 19:11
ZVEZDA PRVA U EVROPI PO BROJU DOSUĐENIH PENALA! Partizan treći u Srbiji
Zanimljivi podaci.
Međunarodni centar za sportska istraživanja (CIES) rangirao je klubove iz 31 lige Evrope po broju dosuđenih jedananesteraca, a na vrhu liste našla se Crvena zvezda.
Istraživanje je zasnovano na podacima InStata od sezone 2018-2019. do početka 2022. godine i obuhvata državne šampionate većine zemalja Evrope.
Crveno-belima je u proseku suđen penal na svakih 239 minuta.
Iza ekipe sa Marakane nalazi se Dinamo >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Kijev sa jedanaestercem na svakih 256 minuta, dok su u proseku samo minut iza PAOK i slavija Prag. Iza pomenutih klubova slede Galatasaraj, Porto, FCSB, Sporting i Šahtjor Donjeck, nakon kojih je prvi predstavnik liga petice Mančester Junajted.
Što se tiče Superlige Srbije Spartak iz Subotice je na drugoj poziciji, kojem je u proseku suđen penal na 341 minuta, a treći je Partizan uz jedanaesterac na 344 minuta.
Crvenoj zvezdi je tokom jesenje polusezone dosuđeno pet jedanaesteraca od kojih je šampion Srbije tri realizovao, a isti učinak imaju i Čukarički i Spartak. Četiri puta najstrože kazne izvodili su Partizan, Radnički Niš i TSC, a za razlliku od crno-belih i tima sa čaira koji su iskoristili sva četiri penala, superligaš iz Bačke Topole ima polovičan učinak sa bele tačke.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda, Večiti derbi, Zvezda - Partizan, Partizan, Rat u Ukrajini
Nastavak na SrbijaDanas.com...