Izvor: Mondo, 02.Feb.2013, 15:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ZVEZDA: Filip Janković traži raskid ugovora!
Trener Crvene zvezde nagovestio, a MONDO saznao da je talentovani omladinac zvanično zatražio da napusti klub. Aleksandar Janković: "Idemo dalje, ali samo sa zadovoljnima i koncentrisanima".
Talentovani Filip Janković, definitvno neće putovati sa ekipom Crvene zvezde na drugi deo priprema u Antaliji, iako je to bilo predviđeno.
Njegov trener Aleksandar Janković izjavio je u subotu na konferenciji za novinare da na spisku putnika stoji veliki znak >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << pitanja kraj njegovog imena.
"Taj upitnik je napisan jer se pojavila informacija da je podneo zahtev za raskid ugovora. Ako je to tačno, on neće putovati sa ekipom u Antaliju", rekao je Zvezdin šef struke.
Ono što je on nagovestio, MONDU je i potvrđeno neposredno posle konferencije:
Filip Janković (18), zatražio je raskid ugovora sa Crvenom zvezdom. Nezvanično, zbog neisplaćenih zarada, još pre sedam-osam dana!
Posle toga, na zvaničnom sajtu kluba, pojavila se vest pod naslovom "Filip Janković ne ide u Antaliju" i izjava trenera Aleksandra Jankovića:
"Moja ideja je bila da mladog Jankovića pustim da se bori za svoju minutažu u prvom timu. To je nemoguće u slučaju kad postoji njegova tužba prema klubu za raskid ugovora. Idemo dalje, ali samo sa zadovoljnima i koncentrisanima".
Janković je pre godinu dana na dan puta ekipe u Antaliju potpisao ugovor i otišao na pripreme sa prvim timom. Međutim, sve je potom u njegovom slučaju krenulo u suprotnom pravcu, pa je čitavu 2012. proveo daleko od prvog tima.
Filip je najmlađi igrač Zvezde sa profesionalnim ugovorom i izlaznom klauzulom od tri miliona evra. Ta klauzula je prema nekim najavama trebalo da bude aktivirana 17. januara, ali se to nije dogodilo.
U Zvezdi su iznenađeni jer su Janković i sportski direktor Zoran Stojadinović imali jedinstven stav da je on potreban ekipi i da je trebalo da putuje na drugi deo priprema. A, bio je pozvan i na prvi, ali je bio na odmoru i njegova majka je obrazložila zbog čega ne može da stigne.
Trener je to tada uvažio, ali se uspostavilo da je raskid ugovora i tada bio prva opcija u njegovim mislima.
Dakle, avion sa ekspedicijom vicešampiona poleteće u Antaliju u nedelju ujutro bez jednog od najtalentovanijih izdanaka Omladinske škole Crvene zvezde.
(J.T, N.J, M.Š - MONDO)
B92: Janković tražio raskid ugovora
Izvor: B92, 02.Feb.2013
Mladi fudbaler Crvene zvezde Filip Janković zatražio je raskid ugovora sa klubom zbog nepoštovanja odredbi istog, saznaje B92...Ono što predstavlja dodatni problem za Zvezdu jeste što, ukoliko Janković dobije spor, može da napusti Marakanu bez obeštećenja...Filip Janković kao jedan od najtalentovanijih...
Filip Janković podneo zahtev za raskid ugovora, ne putuje u Antaliju
Izvor: Sportal.rs, 02.Feb.2013
Ako je postojala dilema da li će se Filip Janković naći u avionu za tursko letovalište ili ne, sada ne postoji. Supertalentovani Zvezdin "klinac" odbio je da povuče zahtev za raskid ugovora sa klubom i zbog toga neće putovati u Antaliju.
NIJE ODUSTAO: Filip Janković traži raskid ugovora sa Zvezdom
Izvor: Kurir, 02.Feb.2013
Talentovati omladinac Zvezde je odlučio da tuži beogradski klub zbog nepoštovanja ugovora..BEOGRAD - Talentovani omladinac Crvene zvezde Filip Janković neće putovati na drugi deo priprema prvotimaca u Antaliju, pošto je mladi fudbaler zatražio raskid ugovora...Trener Crvene zvezde Aleksandar Janković...






