Izvor: RTS, 20.Apr.2010, 15:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vođa novog talasa
Nikola Lazetić, kapiten Crvene zvezde, ove sezone briljira u dresu najtrofejnijeg kluba u Srbiji. Kapiten crveno-belih predstavlja istinskog vođu Zvedinih fudbalera, u svakom pogledu.
Nikola Lazetić rođen je 9. februara 1977. godine u Kosovskoj Mitrovici. Ponikao je u redovima Crvene zvezde, u kojoj je prošao sve mlađe selekcije i za koju je odigrao prvu profesionalnu utakmicu.
Prilog o Nikoli Lazetiću >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << imali ste priliku da vidite i u emisiji posvećene našem najkvalitetnijem klupskom takmičenju Jelen Super ligi, u subotu 17. aprila.
U Zvezdi je igrao od 1995. do 1997. godine, nakon čega prelazi u novosadsku Vojvodinu sa kojom osvaja nacionalni Kup 1998. godine.
U Novom Sadu se zadržao samo godinu dana, nakon čega je dve sezone proveo u beogradskom Obiliću.
Već 2000. godine, kao veliko pojačanje prelazi u Tursku, odnosno Fenerbahče, sa kojim već u prvoj sezoni osvaja titulu šampiona.
Dve sezone proveo je u Turskoj, nakon čega prelazi u Italiju, gde je sve do 2008. nastupao za Komo, Kjevo, Lacio, Đenovu, Sijenu, Livorno i Torino.
2008. godine vraća se u Srbiju i ponovo oblači dres Crvene zvezde. Nikola Lazetić u ovoj sezoni najvažniji je šraf u igri crveno belih, kapiten i pravi vođa ove nove, malde generacije Zvezdinih fudbalera.
Crvena zvezda imaće veliki peh već na narednoj prvenstvenoj utakmici koja će se odigrati na našem najvećem stadionu protiv Javor Habitfarma, jer će izostati Nikola Lazetić zbog parnih žutih kartona.
Dodatni problem za crveno-bele biće i nedostatak publike na popularnoj Marakani.





