Izvor: Piplmetar.rs, 22.Apr.2024, 01:31

Vaterpolisti Novog Beograda savladali Zvezdu za kraj ligaškog dela Superlige

L. I.

Novi Beograd će u polufinalu plej-ofa igrati protiv Šapca, a prvi meč na programu je 30. aprila.

Vaterpolisti Novog Beograda trijumfalno su završili ligaški deo domaćeg šampionata, pošto su u poslednjem kolu Superlige Srbije u grupi za plasman od prvog do šestog mesta pobedili Crvenu zvezdu sa 9:7.
Ekipa Novog Beograda je bez poraza okončala >> Pročitaj celu vest na sajtu Piplmetar.rs << ligašku deo sezone i u plej-of ulazi sa prve pozicije.
Domaći su pitanje pobednika rešili u trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 5:0.
U prvom poluvremenu igralo se prilično izjednačeno, a onda su Novobeograđani dodali gas, stekli ubedljivo vođstvo i potom meč rutinski priveli kraju.
Najefikasniji u pobedničkom taboru bili su Miloš Ćuk i Alvaro Granados sa po dva gola, dok su se kod crveno-belih po dva puta u listu strelaca upisali Vuk Milojević i Dušan Vasić.
U preostalim mečevima Radnički je u Beogradu savladao Partizan 13:11, a Šabac ekipu Vukova 15:13.
Rival Crvene zvezde biće Radnički iz Kragujevca.
Polufinalna serija igra se na dve pobede.