(VIDEO) PRVI KORAK ZVEZDE KA TITULI: Crveno-beli u finišu slomili odličnu Megu!

Izvor: Kurir, 28.Apr.2016, 18:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Titulu najboljeg tima u regionu osvojiće ekipa koja prva ostvari tri pobede

Zvezda je veliki favorit za osvajanje trofeja Crveno-beli su slavili u oba meča koja su ova dva tima odigrala u regionalnom takmičenju ove sezone

Crveno-beli su pred svojim navijačima opravdali ulogu favorita i savladali desetkovanu ali veoma borbenu mladu ekipu Mege

U prvoj deonici viđena je prava napadačka košarka, pa je posle deset minuta igre palo 52 poena Ono >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << što treba istaći, jeste sjajna igra Danila Nikolica, dok se u nastavku uključio i Rade Zagorac

Iz prve četvrtine svakako najbitniji detalj je da je Nemanja Dangubić već posle dva minuta igre, napustio teren zbog povrede desnog skočnog zgloba i otišao u svlačionicu Silno motivisana mlada ekipa Dejana Milojevića i u drugoj četvrtini nastavila je s veoma agresivnom igrom, pa je posle tri i po minuta igre u tom periodu vodila s 31:29 Ipak, sredinom druge deonice oba tima zaigrala su čvršće u odbranama, pa je tempo meča nešto opao, da bi u finišu prvog poluvremena ekipa Dejana Radonjića serijom 6:0 došla do prednosti od 48:41 Mega je zatim preko Stefana Simića i Đorđa Simeunovića smanjila za 48:45

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Cirbes i Miler sa po 17 postignutih poena, a treba istaći i sjajnu partiju Marka Simonovića, koji je u drugom poluvremenu ubacio 15 poena

Kod gostiju istakao se Ivanović sa 25 poena, Simenunović je postigao 20, dok je Danilo Nikolić ubacio 18 poena

Naredni meč na programu je u subotu od 20 časova u dvorani "Aleksandar Nikolić", a titulu će osvojiti ekipa koja prva stigne do tri pobede

Tekstualni prenos meča:

Kraj utakmice

39 minut - 95:88 - Gudurić postiže trojku i stavlja tačku na ovaj meč

38 minut - 92:86 - Gudurić čuva prednost Zvezde

37 minut - 88:84 - Novi poeni Ivanovića, topi se prednost Zvezde

36 minut - 88:82 - Četvrta trojka Danila Nikolića, Radonjić je zatražio tajm-aut

36 minut - 88:79 - Novi poeni Ivanovića

35 minut - 88:77 - Ivanović smanjuje zaostatak sa linije penala

35 minut - 88:75 - Nova trojka sjajnog Simonovića 15 poen košarkaša Zvezde u drugom poluvremenu

34 minut - 83:72 - Tri vezane trojke Zvezde, Simonović - Simonović - Miler Milojević je prinuđen da traži tajm-aut

33 minut - 77:72 - Simonović postiže trojku iz velike daljine Milojević je tražio tajm-aut

32 minut - 74:72 - Simeunović pogađa za dva, uzvraća Miler

31 minut - 72:70 - Simonović pogađa uz faul, ne koristi slobodno bacanje, ali Jović hvata loptu i postiže nove poene za Zvezdu

Kraj treće četvrtine

30 minut - 68:70 - Trojka Zagorca iz izuzetno teške pozicije za prednost Mege na kraju 3 četvrtine

29 minut - 66:67 - Ivanović donosi prednost Megi

26 minut - 59:59 - Ivanović pogađa za izjednačenje Sjajan otpor Mege

25 minut - 59:57 - Poeni Kinzija, pa sjajan prodor Zagorca

24 minut - 57:55 - 7:0 serija Mege, Radonjić je tražio tajm-aut

23 minut - 57:51 - Danilo Nikolić postiže treću trojku na meču

22 minut - 57:48 - Trojka Milera, Milojević je zatražio tajm-aut

21 minut - 53:48 - Miler je precizan za dva

21 minut - 51:48 - Kinzi pogađa trojku, ali Simeunović odmah vraća

Kraj prvog poluvremena

20 minut - 48:45 - Ivanović je probao iz velike daljine u poslednjim sekundama prvog poluvremena, ali bio je neprecizan

20 minut - 48:44 - Simeunović postiže trojku!

19 minut - 46:41 - Mitrović i Cirbes kažnjavaju greške gostiju

17 minut - 42:39 - Simeunović pogađa za dva, uzvaraća Lazić

17 minut - 38:37 - Lazić postiže trojku

16 minut - 35:37 - Druga trojka odličnog Danila Nikolića

16 minut - 33:34 - Trojka Ivanovića!

16 minut - 33:31 - Dobra odbrana Zvezde i novo atraktivno kucanje Milera

15 minut - 31:31 - Sjajan prodor Stefana Jovića

14 minut - 29:31 - Simić postiže nove poene

14 minut - Nekoliko promašaja na obe strane

12 minut - Kontra Mege, Simić postiže prve poene

12 minut - Štimac postiže prve poene za Zvezdu u drugoj četvrtini

11 minut - Zagorac donosi izjednačenje svom timu

Kraj prve četvrtine

10 minut - 27:25 - Novi poeni Ivanovića i Mega prilazi na -2

10 minut - 27:23 - Ivanović postiže prvu prve poene iz igre i smanjuje prednost

8 minut - 24:17 - Sjajno zakucavanje Kvinsija Milera

7 minut - 22:17 - Novi poeni Zagorca

7 minut - 22:15 - Zagorac pogađa iz teške pozicije

6 minut - 21:13 - Najveća prednost za Zvezdu na meču Sedmi poen Cirbesa

5 minut - 18:11 - Novi poeni Jovića, Milojević je zatražio tajm-aut

5 minut - 16:11 - Trojka Danila Nikolića, istom merom uzvraća Jović

5 minut - 13:8 - Sedam vezanih poena Branka Lazića

4 minut - 11:8 - Branko Lazić pogađa uz faul i koristi dodatno bacanje

3 minut - 8:8 - Nikolić sa dva vezana koša prekida seriju Zvezde i Mega dolazi do izjednačenja

2 minut - 8:4 - Serija Zvezde 6:0

2 minut - Dangubić se požalio na povredu, zamenio ga je Lazić

1 minut - 2:2 - Janković donosi prednost Megi, međutim, Dangubić uzvraća na drugoj strani

Autor: Kurir sport
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda