Uživo: Osam kartona u Užicu, Sloboda preuzela inicijativu, Zvezda posustaje (1:0)!

Izvor: Blic, 25.Nov.2012, 15:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Slobode i Crvene zvezde igraju u Užicu utakmicu 14. kola Superlige.

Zvezda je stigla u Užice puna motiva i rešena da održi šampionsku trku sa Partizanom, i pobedom popravi raspoloženje posle neuspeha u Kupu Srbije.

Sloboda s druge strane od marta meseca nije poražena u prvenstvu i gledaće da nastavi taj niz pred svojim navijačima.

Sloboda će igrati u sastavu: Ranković, Vasilić, Gojković, Lovrić, Marić, Knežević, Pejović, Beljić, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Tijago, Purić, Ranđelović.

Zvezda je istrčala na teren sa ovom jedanaestoricom: Bajković, Vešović, Spajić, Jovanović, Mladenović, Mijailović, Milivojević, Lazović, Milijaš, Milunović, Mudrinski.

Tek što je počela utakmica, Zvezda je u 2. minutu mogla do vođstva - Milijaš je izveo prvi korner, a Mudrinski je pogodio prečku.

Na stadionu je prisutno oko 5.000 gledalaca.

U 9. minutu sudija Majo Vujović dodelio je prvi žuti karton i to igraču Slobode Kneževiću zato što je stao ispred lopte kada je Milijaš želeo da izvede slobodan udarac.

Sloboda je u 14. minutu postigla gol međutim Vujović ga je poništio pošto su domaći pritom igrali rukom.

Mladenović je u 17. minutu "požuteo" posle starta sa obe noge na Vasilića.

Domaći su ipak došli do vođstva u 26. minutu - posle centaršuta sa desne strane, Spajić je otklonio opasnost ali samo za kratko, pošto se lopte dokopao Marić na levoj strani, odakle je centrirao natrčalom Dariju Puriću koji je glavom matirao Bajkovića.

U nastavku prvog dela igre, dominirali su oštri startovi sa obe strane. Mudrinski je tako udario laktom Rankovića, ali se Vujović nije oglasio.

Do kraja poluvremena "požuteli" su Ranđelović, Beljić i Luka Milunović koji je u prvom i jedinom minutu nadoknade imao prazan ugao gola Rankovića ali je pogodio spoljni deo mreže.

Mudrinski je na samom startu drugog poluvremena imao čak tri veoma dobre šanse, ali se dva puta obrukao, dok je u trećem proslavio Ranković.

Sudija Vujović, koji u ovom duelu ima pune ruke posla, nije sankcionisao Jovanovića koji je u 53. minutu udario šakom Tijaga. Brazilcu se nije dopala Vujovićeva odluka, pa je on dobio žuti karton.

Milunović je u 57. minutu pokušao da "makazicama" donese izjednačenje, ali nije uspeo. Umesto neprimetnog Milivojevića od 59. minuta je u igri Asamoa.

Tijago je ponovo bio meta igrača Zvezde, samo što je u 61. minutu Mijailović dobio javnu opomenu.

Majo Vujović je nastavio da poseže za žutim kartonima. Marić je u 64. zaradio opomenu zbog povlačenja protivnika za dres.

Trenutni bilans u kartonima: 6-2 za Slobodu! Janković je u 72. minutu iz igre povukao Lazovića, na terenu je Dimitrijević.

Tijago je 60 sekundi kasnije zalomio dva igrača Zvezde, a onda je šutirao pravo u Bajkovića. Nakon što su domaći ponovo došli u posed lopte, Purić je, prošavši po desnoj strani, izbio sam pred Bajkovića.

Umesto da asistira saigraču koji mu se otvorio na prvoj stativi, on je želeo da se proslavi na ovom meču i šutirao je u golmana Zvezde.

16. Smederevo 13 1 5 7 6:19 8

Povezane vesti: Janković glavni kandidat za trenera Zvezde Voša protiv Zvezde u poslednjem minutu uhvatila voz za Evropu, u njemu i Jagodina! Prosinečki: Odigrali smo super kvalitetno drugo poluvreme Mikić spasio Zvezdu protiv Slobode Iz minuta u minut: Zvezda - Sloboda 1:0, Smederevo - Partizan 0:2

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.