Uživo: Milijaš pogodio iz slobodnjaka posle spornog faula, Radnički - Zvezda 0:1

Izvor: Blic, 16.Sep.2012, 17:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju Radničkom u Kragujevcu u petom kolu Jelen superlige na stadionu "Čika Dača", a zbivanja sa tog meča možete pratiti uživo na Blicsport.rs.

Kragujevčani nisu počeli sezonu po uzoru na prethodnu kada su se vratili u elitni rang takmičenja i Zvezdi "otkinuli" čak četiri boda u dva meča.

Zauzimaju 12. mesto na tabeli sa čak tri remija i jednim porazom, a pobedu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << još nisu zabeležili. Beogradski crveno-beli imaju dve pobede, remi, utakmicu manje i imperativ pobede na jednom od najtežih gostovanja sezone.

Trener Zvezde Aleksandar Janković odlučio je da meč počnu Bajković, Pantić (debituje), Jovanović, Mikić, Mladenović, Mijailović, Milijaš, Lazović, Milunović, Kasalica, Mudrinski.

Za Radnički od prvog minuta igraju Čančarević, Pavlović, Radosavljević,Tintor, Otašević, Mutavdžić, Nedović, Pejčić, Milošković, Simović i Spalević.

Sam početak meča kasnio je više od pet minuta, jer stativa jednog gola nije bila spojena sa šipkom koja drži mrežu. Problem je rešen lepljivom trakom(!), pa je sudija Danilo Grujić dao znak da počne utakmica.

Uvodni minuti protekli su u znaku nervoze igrača oba tima, velikoj borbi na momente nepotrebno gruboj, pa su se Mladenović i Spalević pokoškali bez razloga.

Prvu priliku imao je Kasalica u 10. minutu, kada je stvorio sebi prostor na desnoj strani i dobro šutirao, ali je Čančarević izbacio loptu u korner. Ni posle pola sata igre nije bilo opasnijih prilika, lopta je uglavnom na sredini terena, bez prave igre i uzbuđenja na "Čika Dači".

Malo se rasplamsala borba, pa je Spalević tukao glavom pored gola, da bi sa druge strane najbolju priliku propustio Mudrinski. Luka Milunović je šutirao, Čančarević imao problema da uhvati loptu, a bivši napadač Jagodine je pogodio golmana Kragujevčana u glavu prilikom pokušaja da ga prebaci pa je ostalo 0:0.

Povezane vesti: Nastavlja se Superliga: Derbi u Kragujevcu, Partizan čeka Hajduk Sukob navijačkih frakcija koštao Partizan 500.000 dinara i dva gostovanja bez publike Radnički - Zvezda možda van Kragujevca zbog svlačionica? Janković glavni kandidat za trenera Zvezde Kasalica “izudarao” Pavlovića a sudiji promaklo /video/
Pogledaj vesti o: Kragujevac