Izvor: Mondo, 20.Sep.2014, 19:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
UŽIVO: Zvezda vodi!
Fudbaleri Crvene zvezde pokušaće da se protiv Novog Pazara na svom stadionu, u 6. kolu Jelen Superlige, iskupe za prošlonedeljni remi u Kruševcu.
Foto: YouTube/screenshot
Kao domaćin, Crvena zvezda je protiv Novog Pazara postigla 11 golova u tri utakmice (5:1, 3:0, 3:1). Da li će ove subote igrači Nenada Lalatovića, takođe biti tako ubojiti?
Morali bi, ako žele da održe korak sa vodećim Partizanom i iskupe se kod svojih navijača za prošlonedeljnu >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << bledu partiju i remi sa Napretkom u Kruševcu bez golova.
S druge strane, gosti iza sebe imaju dva vezana poraza i sigurno će pokušati da prekinu sa lošim rezultatima.
Što se tiče sastava, Lalatović nije mnogo menjao u odnosu na prethodne mečeve. Jedino je Miloš Bosančić dobio priliku da po prvi put u takmičarskoj utakmici za Crvenu zvezdu zaigra u startnoj postavi, dok u timu nema Nenada Gavrića, koji je bolestan, tako da se njegovo ime ne nalazi u protokolu za ovaj meč.
Goste iz Novog Pazara sa klupe vodi pomoćni trener Izet Ljajić, pošto je nedavno smenjen Dragi Kanatlarovski, a zamena još nije pronađena.
CRVENA ZVEZDA: Rajković – Petković, Lazić, Pavićevi, Mijailović – Kovačević – Savićević, Bosančić, Lazović, Pečnik – Rakić.
NOVI PAZAR: Zečević – Đorđević, Mijić, Tintor, Vuković, Ragipović, Jevtović, Udovičić, Kecap, Rusmir, Hadžibulić.
TOK UTAKMICE:
- U 25. minutu prvi put su zapretili i gosti. Kapiten Novog Pazara, Ragipović, snažno je šutirao sa distance, ali je mladi Rajković uspeo da uhvati loptu.
- Crvena zvezda vodi 1:0 od 14. minuta golom Đorđa Rakića! Posle povratne lopte Lazovića izblokiran je šut Savićevića, ali se lopta odbila do Pečnika koji je šutirao iskosa sa leve strane, iz trka, međutim, nedovoljno dobro. Rakić, koji je bio na ivici ofsajda, ali ne i u nedozvoljenoj poziciji, uspeo je da primiri loptu i potom je lagano pošalje u mrežu za svoj treći gol u sezoni.
- Prva šansa viđena je u 7. minutu. Aleksandar Kovačević je šutirao sa oko 20 metara, ali je golman gostiju bio dobro postavljen. Lopta se odbila do kapitena crveno-belih Nikola Mijailovića, koji je sa ivice kaznenog šutirao atraktivno, iz prve, ali prilično neprecizno.
- U uvodnim minutima nije bilo uzbuđenja.
- Meč sudi: Srđan Obradović.







