Zvezda strepela, pa rutinski savladala Studentski centar

Izvor: B92, 17.Dec.2023, 16:41

Košarkaši Crvene zvezde su savladali Studentski centar u Podgorici, rezultatom 77:91, u okviru 12. kola ABA lige.

Izabranici Janisa Sferopulosa su nastavili niz i upisali sedmu pobedu za redom.

Nalaze se na prvom mestu regionalnog takmičenja sa 11 pobeda i jednim porazom, dok Studentski centar na skoru 6-6.

Studentski centar je dobro ušao u meč i u uvodnim minutima je bilo izjednačeno. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Sve poene je postigao Hadžibegović, dok je Hanga posle duže pauze bio u startnoj petorci.

Prve poene za crveno-bele je upravo postigao on, a posle uvodnih pet minuta, domaća ekipa je imala blagu prednost – 9:7.

Imao je posed prednosti Studentski centar i u nastavku prve četvrtine, ali je Zvezda održavala egal, da bi na kraju 10. minuta rezultat bio izjednačen – 21:21.

Raspoloženi pored, Hange bili su Miloš Teodosić i Branko Lazić.

Zvezda je otvorila dobro drugu četvrtinu, trojkom je otvorio Rokas Gedraitis.

Crveno-beli su težili da ostvare prednost, ali domaća ekipa je uspešno održavala egal.

Sredinom drugog perioda, Gedraitis je pogodio za tri poena i tako doveo goste do +6 (31:37).

U završnim minutima, dobrom igrom Jaga Dos Santosa, koji je pogodio dve trojke i trojkom Branka Lazića, Zvezda je došla do maksimalnih +9 (37:46), ali u završnici druge četvrtine Studentski centar se vratio na -5 sa linije penala pred pauzu na poluvremenu – 41:46.

Najraspoloženiji u prvom delu, bio je Jago Dos Santos sa devet poena, Teodosić je upisao osam uz tri asistencije, a isto toliko je imao i Rokas Gedraitis.

Nejpir i Lazić su poluvreme završili sa sedam poena.

Na drugoj strani Hadžibegović je upisao sedam poena uz četiri skoka, pratio ga je Drobnjak sa isto sedam poena i tri asistencije.

Zvezda je dobro ušla u meč i trojkom Branka Lazića došla do dvocifrenog vođstva – 43:53.

Ipak, u nastavku Studentski centar je napravio 7:0 seriju i vratio meč u egal (50:53) sredinom trećeg kvartala.

U nastavku je Zvezda vratila prednost poenima Jaga Dos Santosa i Luke Mitrovića, ali usledila je nova 7:0 serija domaće ekipe, koja je došla do izjednačenja (59:59).

Nije zvezda uzimala prava rešenja u napadu u završnici treće četvrtine, što je iskoristio Studentski centar i došao do prednosti pred poslednjih 10 minuta – 65:63.