UŽIVO:  Zvezda preokrenula meč i vodi protiv Krke 40:38

Izvor: Kurir, 24.Feb.2013, 19:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UŽIVO: Zvezda preokrenula meč i vodi protiv Krke 40:38

Zvezda sada ima 16 pobeda i šest poraza, dok je za Krku ovo trinaesti neuspeh

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Krku u 22. kolu regionalne ABA lige 57:52 (14:19, 7:13, 19:6, 17:14) i time zadržali šanse da do kraja regularnog dela takmičenuja sustignu Igokeu, koja ima trijumf više i bolji međusobni skor i izbore direktan plasman u Evroligu.

Za pobedu je presudan bio individualan kvalitet, pa su Rakočević i Katić ubacili >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << 14, odnosno 12 poena i bili jedini sa dvocifrenim košgeterskim učinkom u svojoj ekipi. Kod poraženih jedini se istakao Uroš Lučić sa 11 koševa.

Zvezda sada ima 16 pobeda i šest poraza, dok je za Krku ovo trinaesti neuspeh.

Tekstualni prenos

Rakočević je devet sekundi pre kraja ubacio jedno slobodno bacanje Zvezda je na plus pet 57:52

Nelson je ubacio jedno baacanje, a Klobučar potom pogrešio.

Katić je bio polovičan sa penala, a potom je Lorbek ubacio trojku 55:52

Rakočević je sada ubacio samo jedno bacanje, do kraja pola minuta.

Rakočević je pogodio dva bacanja, 100 sekundi pre kraja, a neizvesnost je na pas Lučića zadržao Lalić (53:49).

Nesportska greška Smodiša, nad Katićem, koji je nije pogodio nijedno bacanje

Cvetković je pogodio dvojku, posle čega se Zvezda odbranila i kreće u napad 51:47

Savović je pogodio bacanje, a Zvezda ima plus četiri 49:45, što trojkom smanjuje Vladović.

Uroš Lučić, drži Krku u igri, a vođstvo Zvezde ne da Katić 46:44.

Radivojević je pogodio dva poena, ali ne i dodatno bacanje.

Posle dva minuta igre pogodio je Radivojević, a na drugoj strani uzvratio mu je Lučić 42:40 vodi Zvezda.

Četvrta četvrtina

Rakočević je sa dva pogođena slobodna bacanja vratio prednost na stranu Zvezde.

Od kada je Nelson postigao 38 poen za Crvenu zvezdu, Beograđani gotovo četiri minuta nisu dali koš, te je Smodiš u 30. minutu poravnao na 38:38.

Trojka Savovića, Zvezda posle mnogo vremena vodi 33:32. Zvezdina serija je trajala sve do 38:32, kada je prekinuo Lorbek

Samardžiski za 32:30, posle čega trener Krke, traži taj aut.

Treća deonica počela je trojkom Simonovića i poenima Savovića iz reketa domaćina 32:26. Tri minuta nastavka, a Zvezda posle poena Rakočevića,serijom od 7:0, stiže do minus četiri.

Treća četvrtina

Crvena zvezda je odigrala najlošije poluvreme u ABA ligi, pa posle dve deonicce meča u dvorani "Leon Štukelj" Krka vodi 32:21

Crvena zvezda i pored velikog broja izmena ne uspeva da dođe do igre, što Krka kažnjava i malo po malo uvećava razliku.

Na polovini druge deonice trener Crvene zvede Vlada Vukoičić, dobio je tehničku grešku, posle čega Krka ima rekordnih plus trinaest  (30:17).

U prva tri minuta drugog perioda Crvena zvezda, nije postigla koš, Krka he dala dva peona. Negativnu seriju prekida Savović (23:16).

Druga četvrtina

Posle deset minuta igre Krka vodi 19:14

Pred poslednja dva minuta nrervozne i četvrtine pune grešaka, Krka je povela 16:12, ali je Samardžiski poentirao sa druge strane.

U uvodnim minutima Zvezda slabo igra u napadu, pa Krka ima vođstvo od 5:0. Potom Beograđani poenima Simonovića i Katića dolaze do izjednačenja, posle čega se timovi smenjuju u vođstvu.

Prva četvrtina

Izabranici trenera Vlade Vukoičića, su u dosadašnjem toku prvenstva ostvarili 15 pobeda i nalaze se na drugom mestu iza Igokee, koja ima dve pobede više, dok je Krka sa devet pobeda na devetom mestu.