UŽIVO: Zvezda - Partizan 55:49 (26. minut)

Izvor: Večernje novosti, 25.Apr.2017, 21:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crvena zvezda i Partizan sastaju se već u drugom kolu Superlige, a kao domaćin ovog puta je tim sa Malog Kalemegdana U drugom kolu Superlige sastaju se Crvena zvezda i Partizan. Domaćin prvog večitog derbija u domaćem prvenstvu je tim sa Malog Kalemegdana u dvorani "Aleksandar Nikolić".Na tribinama su bili uglavnom navijači Crvene >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << zvezde, dok je "jug" popunjen sa navijačima Partizana samo u ćošku, pa prazan prostor zbog bezbednosti.U prvom kolu beogradski rivali slavili su protiv Vršca, odnono protiv Spartaka PRVA ČETVRTINA 23:16Crvena zvezda počela je utakicu u sastavu: Mitrović, Lazić, Kuzmić, Dženkins i Dangubić. Partizanovu prvu petorku čine: Luković, Gordon, Andrić, Birčević i HečerCrno-beli su propustili svoje tri napada, dok su crveno-beli sva tri svoja iskoristili preko Kuzmića i Dženkinsa - 6:0 u 2. minutuDnagubić je pogodio prvu trojku na meču za 9:0Zvezda je ukrala loptu protivniku, a u kontri je Gordon napravio nesportski faul na Dangubiću (4. minut). Aleksandar Džikić je tražio tajm aut i u trenutku kada se ekipa Partizana okupljala oko klupe odjeknuo im je ispred nosa topovski udar.Dangubić je promašio prvo bacanje, dao je drugo i doveo svoj tim do dvocifrene prednosti u 4. minutu - 10:0. Zvezda je imala i napad, ali je Dangubić napravio faul u napadu. Andrićevim faulom Partizan je ispunio bonus (4. minut), a pre toga je izgubio novu loptu. Luka Mitrović pogađa dvojku iz daleka - 12:0Luković zakucava pod faulom Kuzmića i prvi je igrač Partizana koji se upisuje među strelce posle 5 minuta i 10 sekundi igre - 12:2... Na isteku petog minuta Novica Veličković je zamenio Stefana Birčevića, a Vanja Marinković čim je ušao napravio je faul - Lazić je bio polovičan - 15:3Zvezda je bez promašaja u šutu iz igre, dok je Partizan imao čak četiri izgubljene lopte za 6. minuta igre. Do sada je dosuđeno čak 11 ličnih grešaka, Dangubić i Mitrović imaju po dva faula. Veličković je bio precizan oba puta sa penala - 16:7... Partizan kao da je faulovima uspeo da smanji razliku jer su igrači Zvezde bili loši sa penala - 20:14 (8. minut)Dangubić pravi treću ličnu grešku i sa sedam poena mora na klupu. Bjelica stavlja tačku na prvih 10 minuta - 23:16DRUGA ČETVRTINA 19:22Gudurić u prvom napadu pravi faul pri šutu Vrabca, a ovaj već drugi put promašuje oba bacanja.Birčević pravi faul na Bjelici. Bjelica pogađa trojku, što su prvi poeni u ovoj četvrtini - 26:16Vraća Ratkovica dvojku na drugoj strani - 26:18 (12. minut)Veličković pogodio oba penala - 26:20, ali je na drugoj strani napravio faul Zvezda ne realizuje napad. a na drugoj strani pogađa Novica nova dva poena. Simonović pravi faul u napadu i time Zvezda ispunjava bonus (13. minut)Svoju seriju nastavlja kapiten Partizana i smanjuje razliku na - 2 poena - 26:24.Hečer pravi faul i crno-beli prave petu timsku ličnu grešku. Volters pogađa - 28:24U 14. minutu zbog protesta klupa Zvezde dobija tehničku, a onda je istom zbog komentarisanja kažnjen i Branko Lazić (što mu je treći faul). Birčević pogađa oba bacanja - 28:26, a napad crno-beli realizuju preko Lukovića - izjednačenje 28:28 (15. minut)Luka Mitrović pogađa trojku za buđenje - 31:28Birčević - 31:30Volters sa linije penala pogađa oba puta, što je prvi igrač u crveno-belom dresu koji je oba puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja - 33:30 (17. minut)Luka Mitrović održava prednost Zvezde - trojkom za 36:30 (18. minut)Marinković pogađa svoju drugu trojku, a za njim i Novica Veličković. Sa serijom 6:0 Partizan dolazi do novog izjednačenje 36:36 (19. minut)Volters i Mitrović ne dozvoljavaju preokret - 40:36 (20. minut)Pot pogodio oba penala - 40:38U zadnjoj sekundi Vrabac pravi faul na Bjelici, koji i ovu četvrtinu overava sa dva penala - 42:38Partizan je u prvom poluvremenu imao 11 izgubljenih lopti. Dosuđena je 31 lična greška, "pucano" 35 penalaTREĆA ČETVRTINAMitrović pogađa na jednoj strani - 44:38, Luković na asistenciju Ratkovice na drugoj - 44:40... Kuzmić za Zvezdu 46:40, pa Luković uz faul - 46:42Luković u tom 23. minutu dobija tehničku jer je izgovorio sve psovke koje zna i to u obraćanju mirnom Luki Mitvoriću!Pogodio je centar Partizana dodatno bacanje, a Zvezda je iskoristila poklon sa poenom - 47:42... Zvezda vraća prednost na plus 9 - 53:44Birčević ne da dvocifrenu razliku i pogađa trojku - 53:47 (25. minut)
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan