UŽIVO: Zvezda - Bajern 56:67 (32. minut)

Izvor: Večernje novosti, 18.Dec.2015, 21:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odluka pada u Beogradu! Crvena zvezda i Bajern Minhen, ispostavilo se, igraju u prepunoj dvorani "Pionir" za četvrto mesto u grupi - za plasman u top 16 fazu Evrolige. Ulog je ogroman. Gosti na klupi imaju iskusnog Svetislava Pešića, dok domaćin na svojoj strani ima neverovatnu publiku koja je svoja mesta popunila već sat vremena pre početka meča. Treneri su se odlučili za prve petorke u sastavu: CRVENA ZVEDA: Simonović, >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Lazić, Miler, Cirbes, JovićBAJERN: Tompson, Savanović, Renfro, Tejlor, RiversPRVA ČETVRTINA 31:20Prva u napad je krenula Crvena zvezda, prvi je iz daleka, sa 8 metara šutirao Branko Lazić i prvi je promašio. Na drugoj strani prve poene na meču upisao je Tompson za prvo vođstvo Bajerna - 0:2. Isti igrač je napravio i prvi faul na meču - na Laziću pri šutu, koji je pogodio oba za izjednačenje - 2:2. I Cirbers je bio precizan jednom sa penala za Zvezdino vođstvo - 3:2 (2. minut). Jović se upisao iz igre za 5:2, ali Savanović pogađa za tri i izjednačava 5:5... U "Pioniru" je zaglušujuća buka. Prvu tojku crveno-beli su upisali preko Simonovića u 4. minutu, a seriju 7:0 za domaćina pomogli su Lazić i Miler - 13:5. Pešić traži prvi tajm aut. Novom trojkom Simonović je doveo Zvezdu do najveće prednosti - 19:8 (5. minut). Zanimljivo je da su igrači Zvezde prvu ličnu napravili tek u narednom napadu, u 6. minutu. Savanović se upisuje, a Miler na drugoj strani vraća sa 6.75 metara - 22:10. Savanović pogađa još dve trojke - 25:16 (7. minut)...Timskom, motivisanom, sigurnom igrom Crvena zvezda je organizovala i odlično realizovala napade, sa čak 31 poena upisan za 10 minuta. Tokom prve četvrtine crveno-beli nisu izašli iz bonusa, pa su tako i branili poslednji, 10 sekundi dug, napad BajernaDRUGA ČETVRTINA 13:20Ovu deonicu efikasnije je počeo Bajern - serijom 6:0 topio je prednost Zvezde. Lazić i Vilijams su za tri minuta zabeležili po ličnu grešku, a da tim nije upisao nijedan poen - 31:26 (13. minut). "Post" prekida Kvisni Miler u 14. minutu - 33:26.Svetislav Pešić kao da je ohladio svoje igrače na dva minuta pauze i rekao im da igraju kako je njihov protivnik igrao prvu četvrtinu - za 6. minuta igre Bajern nije napravio nijedan faul, a iz igre je bio vrlo precizan. Marko Gudurić je u 16. minutu, zbog isteka napada, šutnuo sa 8 metara i pogodio što je probudilo i publiku i igrače Zvezde - 36:30. Odbrana domaćina je zakazala - toliko da je Rivers, na asistenciju Savanovića, bio sam na šutu za tri i naravno pogodio - 36:33 (17. minut)...TREĆA ČETVRTINA 12:25Simonović pogađa za dva, Renfro za tri - 46:43. Do izjednačenja Bajern je stigao u 23. minut upreko Đedovića, koji je imao pogodak uz faul Lazića - 46:46. Igra se usporila, bez toka napada Zvezde i dosta grešaka. Renfro je doveo Nemce do preokreta - 48:46 (24. minut), a trener Radonjić je pozvao igrače na tajmaut... Zvezda je za pet minuta ispunila bonus, Savanović je održavao vođstvo Bajerna (48:50), tima koji igra sa jednom ličnom u ovoj deonici, a Đedović i Tompson održavaju prednost gostiju - 48:53 (16. minut)... Smanjila je Zvezda prednost Bajerna - 52:53, ali nemački tim (sa najmanje nemaca u sastavu) disciplinovano čuva prednost - Tejlor sa penala 52;55, pa Gavel prvo sa penala, a potom iz igre posle Jovićeve izgubljene lopte - 52:57 (29. minut). Bajern skoro pa bez promašaja u finišu četvrtine, posle čega je i rezultat na semaforu 47 sekundi pre kraja bio 54:65!Štimac je ublažio razliku sa dva poena i jednom rampom - 56:65ČETVRTA ČETVRTINASporo i loše organizovan napad Crvene zvezde dao je šansu Bajernu da vrati dvocifrenu prednost, ali je gosti nisu iskoristili. Ali ni domaćin nije uspeo da smanji razliku jer je izgubio loptu, pa je Savanović u četvrtom napadu u deonici pogodio za 56:67 (32. minut)
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.