Siti igrao koliko mu je potrebno – i velikodušno pomogao Zvezdi VIDEO

Izvor: B92, 25.Okt.2023, 19:57

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Jang Bojs rezultatom 3:1 (0:0) u utakmici grupe G Lige šampiona.

Time je ekipa Pepa Gvardiole pomogla Crvenoj zvezdi, koja je ostala na istom broju bodova kao i švajcarski tim – 1.

"Građani" su zadržali maksimalan učinak, dok Lajpcig ima šest posle polovine grupne faze.

U narednom kolu Zvezda će u Beogradu ugostiti Nemce, a "mladi momci" će >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << gostovati na "Etihadu".

Mančester siti je u prvom poluvremenu propuštao prilike, ali nije uspevao da dođe do cilja. Zato jeste posle samo stotinak sekundi igre u drugom delu.

Vođstvo šampionu Evrope doneo je Manuel Akanđi, baš švajcarski reprezentativac. Ali, radost je potrajala samo pet minuta.

U 52. minutu je Elija pobegao odbrani Sitija i lobovao istrčanog Edersona za 1:1.

Čak je nakon toga Jang Bojs imao nekoliko ozbiljnih šansi za potpuni preokret, ali svoje šanse nije iskoristio.

Zato Siti jeste, i to preko Erlinga Halanda, koji je sa dva gola završio posao na ovom meču.

Najpre je pogodio iz penala u 66. minutu pogodio iz penala, koji je napravljen nad Rodrijem, a potom je u 83. minutu stavio tačku i obradovao i srpskog prvaka.

Fudbaleri Porta pobedili su večeras u gostima Antverpen sa 4:1, u meču trećeg kola Grupe H Lige šampiona.

Poveo je Antverpen golom Alhasana Jusufa u 37. minutu. On je šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio desni ugao gola Porta.

Izjednačenje Portu doneo je Evanilson pogotkom u 47. minutu, nakon preciznog udarca sa ivice šesnaesterca.

Sedam minuta kasnije Porto je stigao do potpunog preokreta pogotkom Stivena Eustakia. On je iskosa sa desne strane pogodio suprotni ugao gola Antverpena.

Drugim golom na meču Evanilson je povećao prednost Porta u 69. minutu. On je odličnim volej udarcem sa 10-ak metara zatresao mrežu.

Svojim trećim golom na meču Evanilson je u 84. minutu postavio konačan rezultat, a nakon asistencije Taremija.

Ranije tokom dana, u istoj grupi, Barselona je na svom terenu pobedila Šahtjor sa 2:1.

Barselona je prva u grupi sa devet bodova, Porto drugi sa šest, Šahtjor treći sa tri, a Antverpen četvrti bez poena.

Sva dešavanja sa terena širom Evrope pratićemo iz minuta u minut putem Live BLOG-a na B92.net:

Pogledaj vesti o: Liga Šampiona