UŽIVO: PANATINAIKOS - ZVEZDA 37:35; Dobro poluvreme šampiona Srbije

Izvor: Večernje novosti, 03.Okt.2019, 21:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde počinju nastup u Evroligi gostovanjem Panatinaikosu sa oporavljenim kapitenom Brankom Lazićem i Mohamedom Fajeom Košarkaši Crvene zvezde počinjunastup u Evroligi gostovanjem Panatinaikosu sa oporavljenim kapitenom Brankom Lazićem i Mohamedom Fajeom. IzabraniciMilana Tomića otputovali su za Atinu bez Ognjena Kuzmića i Nemanje Nenadića."Očekuje nas utakmica protiv velikog protivnika, znamo kakvu je ekipu Panatinaikos oformio >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << pred ovu sezonu. Međutim, to ne znači ništa, idemo da odigramo dobru utakmicu kako bismo došli do što boljeg rezultata - pobede", rekao je Tomić.Košarkaš Filip Čović kaže da je svaki početak, posebno u takmičenju kao što je Evroliga, specifičan i težak."Čeka nas tvrda i teška utakmica, igraće se agresivno sa obe strane i pred puno navijača u dvorani. Moramo da budemo skoncentrisani od samog starta, spremni fizički i psihički, da budemo čvrsti i da pariramo u svim segmentima igre. Kada igrate u Crvenoj zvezdi znaju se ambicije na svim poljima, u svim takmičenjima" rekao je Čović.Utakmica između Panatinaikosa i Crvene zvezde igra se uOAKA dvorani, a tekstualni prenos možete pratiti na sajtu “Novosti”.PRVA ČETVRTINAPrve poene za Zvezdu u Evroligi postiže Džejms Gist. Kalates promašuje na početku meča, prvo za tri pa onda i za dva. Lorenco Braun ubacuje svoju prvu trojku - 0:5. Crveno-beli nastavljaju da održavaju prednost - 2:8.Panatinaikos dolazi do drugog koša iz igre, 4:8. Crveno-beli uzvraćaju pogotkom, a potom Panatinaikos postiže trojku, 7:10. Razigran je Gist protiv bivšeg kluba - 8:17. Međutim, budi se Kalates i na njegovim krilima se vraća PAO u igru - 12:17. Gist izlazi iz igre sa osam postihnutih poena za devet minuta.Crveno-beli su malo stali pred kraj četvrtine i dozvolili rivalu da se vrati - 14.17. Očekivano tvrda utakmica na mali broj poena, ali gledajući prvih deset minuta Zvezda će dobro izgledati ove sezone.DRUGA ČETVRTINALoš početak druge četvrtine za Zvezdu. Čović ne igra baš najbolje, pa koriste to igrači Panatinaikosa. Džonson donosi minimalan zaostatak Grcima, pa promašuje Tomas cizer. Međutim, Čović opet gubi loptu pa Rajs donosi prednost Panatinaikosu - 18:17. Ponovo izgubljena lopta Zvezde i zakucavanje Papajanisa - 20:17. Tomić uzima tajm-aut.Gist prekida seriju domaćih od 12:0, a onda u kontranapadu promašuje zicer. Mitoglu se razigrao i vezao četiri poena - 24:19. Šest izgubljenih lopti u kratkom periodu za crveno-bele. Činilo se da Zvezda posustaje, a onda serija Srba i nova prednost. Dvojka Dženkinsa, pa trojka Berona i zicer Odža - 24:26.Igra se poen na poen, Fredet se probudio, Kalates nastavlja da krade lopte Čoviću, ali Braun ne dozvoljava rivalu da se odlepi - 32:31. Odžo pravi četvrti prekršaj i problemi za šampiona Srbije pod košem, a ubrzo stiže i peti. Kalates pogađa za dva plus jedan - 35:31. Dobrić pogađa za dva, pa novi poeni za PAO. Braun drži Zvezdu u egalu. Grci ne kortiste poslednji napad - 37:35.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Evroliga

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.