UŽIVO: Drama u Inđiji, domaćin smanjio zaostatak, Zvezda se plaši penala

Izvor: Večernje novosti, 02.Jun.2020, 18:51

Fudbaleri Inđije dočekuju Crvenu zvezdu u četvrfinalu Kupa Srbije Fudbaleri Inđije dočekuju Crvenu zvezdu u četvrfinalu Kupa Srbije. Uspomene sa prvenstvene utakmice u februaru i remija (1:1) još su sveže i pokazuju da domaćin može i te kako čemu da se nada na današnjem meču. - Zvezda je veliki favorit, a mi opet imamo svoju želju i neke svoje planove kako bismo mogli da im zakomplikujemo to što su oni favoriti... Da pokušamo da sebi stvorimo novu istoriju kluba, >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << nešto što bi zaista ušlo u anale, a to je taj plasman u polufinale - rekao je Aleksandar Janjić.SA titulom u džepu lakše će se jurišati na Kup. Trener crveno-belih Dejan Stanković pred gostovanje u Inđiji u četvrtfinalu najmasovnijeg takmičenja je jasno poručio da je osvajanje duple krune prioritet. - Titulu smo uzeli i arhivirali utakmicu sa Radom, a sad idemo i na Kup. Čeka nas meč na terenu na kojem smo imali dosta problema u prvenstvu. Mnogo smo tada naučili, promenili smo pristup posle tog meča i "namestili" glavu. Ostali smo bez dva boda u Inđiji, ali smo mnogo dobili iz tog meča. Sada želimo da nastavimo put ka duploj kruni, to je naš zadatak i cilj od kog ne odustajemo - istakao je Stanković.Tekstualni prenos sa meča Inđija i Zvezda možete pratiti na sajtu “Novosti”.SASTAVI Inđija: Preković – Cucin, Mihajlov, Jovanović, Čermelj – Purtić, Krasić – Bastajić, Banjac, Ilić – Vidić. Crvena zvezda:Borjan – Gobeljić, Rodić, Milunović, Degenek – Petrović, Jovančić, Ivanić, Ben – Vukanović, Pavkov.PRVO POLUVREMEPosle skoro tri meseca pauze zbog pandemije korona virusa navijači su se vratili na fudbalske stadione u Srbiji. U Inđiji je počeo meč četvrtfinala Kupa Srbije između domaćina i Crvene zvezde, a shodno preporukama Vlade Srbije na stadionu je ukupno oko 1.000 ljudi. Navijači na tribinama ne poštuju baš u potpunosti razmak od najmanje jedan metar, ali generalno nema grupisanja. Zvezda igra u najjačem sastavu, što jasno pokazuje želju Dejana Stankovića da ekipa osvoji duplu krunu. Početno ispitivanje snaga. Zvezda ima incijativu, drži loptu, ali još uvek nije stvorila šansu. Malobrojni navijači daju podršku svojim ljubimcima, koji žele konačno da osvoje duplu krunu posle dugačkog posta. Iako gosti napadaju, imali su i šansu preko Degeneka, prvi šut na gol imala je Inđija, tačnije Banjac, koji je gađao pravo u Borjana. Igrao se 14. minut, a ubrzo posle toga i Ben je mogao iz slobodnog udarca da matira golmana Inđije, ali je iz odlične pozicije šutirao katastrofalno.Najopasnija šansa na meču, Inđija promašila ziceru 22. minutu!Čermelj je posle kornera do druge stative skočio i zakucao loptu glavom pored Milana Rodića. Na nesreću domaćih, šutirao je previše nisko u zemlju, pa je Borjan uspeo da skine "žabicu".Dva minuta kasnije i Brana Ilić šutira, a golman Zvezde brani. Crveno-beli još uvek bez šuta.Ređaju se pokušaji Inđije, definitivno domaći nikako ne leže Zvezdi, koja se ni na prethodna dva meča sa istim rivalom nije proslavila. Konačno, šansa za goste u 29. minutu. Degenek je odlično pronašao Bena, koji je ušao u šesnaesterac i šutirao slabijom desnom nogom, ali pored gola. Preković opet nije morao da interveniše. Jaka kiša pada u Inđiji.GOOOOOOL Mirko Ivanić je strelac u 35. minutu! Ben je centrirao sa desne strane, a Ivanić glavom skoro iz mrtvog ugla matirao Prekovića. Inđija je bila opasniji rival, ali nisu uspeli da izdže. Zvezda u pravo vreme dolazi do prednosti.GOOOOOOL Blickrig Zvezde. Samo dva minuta kasnije Ivanić vraća asistenciju Benu, Zvezda vodi 2:0! Ben je šutirao sa 16 metara, izblokiran je, lopta je otišla na levo krilo do Ivanića koji ju je vratio u kazneni prostor, Ben se u međuvremenu ubacio i ispred peterca šutirao glavom ispred Prekovića i sproveo loptu u mrežu.Prve čarke na meču pred kraj prvog poluvremena. Ozbiljne varnice između Pavkova i Vidića, koji su ušli u klinč. Lukić je to prekinuo i podelio po žuti karton. Nastavljaju i jedan i drugi sa uvredama na terenu, ali se nastavio meč.I to je bilo poslednje što se desilo važno pomena u prvih 45. minuta.DRUGO POLUVREMEOdmah na startu drugog poluvremena uzbuđenja u Inđiji. Domaćin traži penal, posle duela Degeneka i Bastajića. Reprezentativac Australije je bio snažniji u duelu i odneo loptu. Zvezda i dalje ima posed, ali kao da su se gosti zadovoljili sa ovom prednošću. Nema nekih većih uzbuđenja, a prošlo je više od 15. minuta. Tomane je zamenio Pavkova, koji ima žuti karton, a previše je nervozan, pa postoji mogućnost da napadač dobije i crveni karton. Stanković je to primetio i poslao Portugalca na teren umesto srpskog napadača.Prva velika šansa za goste u 65. minutu. Aleksa Vukanović na asistenciju Bena pogađa stativu. To je bilo poslednje bilo što je Vukanović uradio, jer ga je zamenio Jovičić. Nekoliko minuta kasnijr i Jovančić je pretio Prekoviću, ali nije bio precizan.Poništen gol Zvezdi u 78. minutu. Ivanić dao gol, Ben bio u ofsajdu, poništen gol Zvezde. Na drugoj strani je pokušao Ilić, izblokirao ga je Milunović i Inđija je dobila korner.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.