UŽIVO: Crvena zvezda - OFK Beograd 2:1 (44. minut)! Pečnik za vođstvo

Izvor: Vesti-online.com, 25.Maj.2014, 18:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Autogolom Sava Pavićevića, OFK Beograd je poveo na Marakani protiv Crvene zvezde u pretposlednjem kolu Jelen Super lige, ali je samo nekoliko trenutaka kasnije izjednačio Darko Lazović.

Nenad Milijaš, kapiten Crvene zvezde (Foto: Arhiva)

U nedelju u popodnevnim satima stvorili su se kilometarski redovi ispred Marakane. Stadion je ispunjen skoro do poslednjeg mesta. Na našem najvećem stadionu okupilo se više od 40.000 navijača. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<

42. minut - Nova šansa za Zvezdu. Lazović je prošao, ali nije uspeo da povisi rezultat. Ostaje 2:1

40. minut - GOOOL - 2:1 - Pečnik! Milijaš je centrirao, a Slovenac sjajni skočio i glavom zatresao mrežu gostiju. To je sedmi gol za Pečnika u ovoj sezoni.

39. minut - Zvezda napada u finišu prvog poluvremena. Lazović je pogodio stativu sa 15 metara, a na odbijenu loptu naleteo je Rakić, ali glavom šutira pored gola.

35. minut - Više uzbuđenja trenutno je na tribinama, na terenu nema prilika za gol. Igra se na sredini terena. Baklada na Marakani.

33. minut - Ceo sever je go do pojasa. Jug, jug, skini se, trese se Marakanom.

31. minut - Rakić se žali na povredu u ekipi Zvezde.

29. minut - Delije su počele da navijaju. Skandiraju Veliboru Dunjiću.

25. minut - Novi pokušaj "romantičara" ali je Pečnik bio brži od Dražića.

21. minut - Šansa za OFK Beograd. Gajić šutira sa pet metara, ali je sjajno odbranio Bajković, Otvorena utakmice. Šanse na obe strane, OFK igra otvoreno.

19. minut - Nova šansa za Rakića, ali nema promene rezultata.

17. minut - Šansa za Milijaša, ali ostaje 1:1.

15. minut - GOOOL - 1:1  - Darko Lazović izjednačuje. Odlično je prošao Rakić, ali je golman OFK-a Čupić odbranio. Na odvbijenu loptu stigao je Lazović i pod prečku zatresao mrežu gostiju.

14. minut - Kapiten Nenad Milijaš je pokušao, ali nije bio precizan.

11. minut - GOOOL - 0:1 - Čavžbrić je prošao odlično po levoj strani, a  štoper Crvene zvezde Savo Pavićević je zatresao svoju mrežu. Tajac na Marakani. Raduju se malobrojni navijači OFK Beograda.

10. minut - Lazović centrira, ali je Rakić kratak. Tmurna atmosfera na Marakani. Nema navijanja.

7. minut - Velika šansa za Zvezdu, ali Đorđe Rakić sa nekoliko metara glavom šutira u spoljni deo mreže. Mnogi su pomislili da je gol, ali ostaje 0:0.

5. minut - Šansa za OFK Beograd, ali Čabrić glavom sa nekoliko metara šutira iznad gola Bajkovića.

3. minut - Na severnoj tribini veliki transparent Delija sa slikom Velibora Dunjića, koji je ubijen protekle nedelje. Na terenu, bez uzbuđenja.

2. minut - Pozorišna atmosfera na Marakani.

1. minut - Utakmica je počela minutom ćutanja za žrtve u poplavama i nastradalim navijačima Zvezde Dunjiću i Ševi.

Na Marakani nije slavljenička atmofera zbog žrtava poplava u Srbiji.

Ovako su navijači Zvezde dočekali Nemaju Vidića.