ZVEZDA PROKOCKALA POBEDU: Hauard i skok Španaca odlučili duel

Izvor: SrbijaDanas.com, 18.Jan.2024, 19:06

Meč 22. kola.

Crvena zvezda je izgubila od Baskonije u okviru 22. kola Evrolige i to na svom terenu. Prvo poluvreme su briljirali crveno-beli, ali u drugom su Španci bili bolji i zasluženo došli do pobede. Bilo je 90:91 (30:20, 22:23, 10:27, 28:22). Meč je odlučio fenomenalan skok u napadu gostiju i Markus Hauard koji je odigrao možda i najbolji meč u životu.

Zvezda je fenomenalno igrala u prvoj >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << deonici. Briljirao je Jago dos Santos sa deset poena i Bolomboj sa indeksom 12 i to je donelo dvocifrenu razliku posle prve deonice (30:20).

Nastavili su domaći sa dobrom igrom u napadu, ali mnogo skokova su košarkaši Baskonije pokupili pod Zvezdinim košem. Gosti su čak devet ofanzivnih skokova imali za poluvreme i to je ono što je učinilo da razlika ne bude veća od devet posle 20 minuta.

Evroliga, 22. kolo

Crvena zvezda – Baskonija 90:91 (30:20, 22:23, 10:27, 28:22)

Hala: Beogradska arena.

Sudije: Matej Boltauzer (Slovenija), Milan Nedović (Slovenija) i Husein Čelik (Turska).

CRVENA ZVEZDA: Smart 11, Lazarević, Hanga 10, Davidovac 9, Mitrović 6, Lazić 6, Tobi, Bolomboj 9, Ilić, Geidraitis 13, Gilespi, Dos Santos 26. Trener: Janis Sferopulos.

BASKONIJA: Hauard 32, Rajeste, Kurejeta, Sedekerskis, Marinković 18, Miler-Mekinatajer 3, Diez 3, Rogavopulos 8, Diope, Kocar 4, Kostelo 10, Moneke 13. Trener: Duško Ivanović.

Baskonija je apsolutno dominirala u trećoj deonici. Hauard je sve pogađao, dok je napad Zvezde bio potpuno bezopasan. Sa dve trojke u poslednjih pola minute treće deonice došli su gosti na plus sedam uoči četvrte četvrtine (62:69).

Održavali su gosti razliku i čak stigli do plus 11, ali ulaskom Jaga i nekim dobrim akcijama Mitrovića i Geidraitisa na stotinak sekundi pre kraja Zvezda je prišla na minus jedan.

U uzbudljivoj završnici skok u napadu Čime Moneke na plus dva deset sekundi pre kraja je prelomio ovaj meč. Zvezdi su nedostajali Nemanja Nedović, Milo Teodosić i Nikola Topić, ali i bez njih, da je bilo boljeg skoka u odbrani mogao je šampion Srbije da dođe do važne pobede.

Šta se dešavalo tokom meča možete pročitati ovde

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

KRAJ POLUVREMENA

.@EuroLeague R22 | Halftime 🏀@kkcrvenazvezda 5⃣2⃣@Baskonia 4⃣3⃣

📊 @Ymateus02 10, Smart 9, Bolomboy 8 pts.#kkcz #WeAreTheTeam #EveryGameMatters | @meridianbet pic.twitter.com/i6V5AfiFPp

— KK Crvena zvezda Meridianbet (@kkcrvenazvezda) January 18, 2024

WHAT A BLOCK 😱😤

No easy points when @joelbolomboy is in the paint 💪#MotorolaMagicMoments l #HelloMoto pic.twitter.com/0mW626BNrQ

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) January 18, 2024

KRAJ PRVE ČETVRTINE

Now that's one way to celebrate the first 3 of the game 👀🔥@Ymateus02 loving the atmosphere 😍#EveryGameMatters pic.twitter.com/LIfH1cLpiI

Speechless 🔴⚪️😍#kkcz #WeAreTheTeam #EveryGameMatters pic.twitter.com/GymkYNVKZw

POČELA JE UTAKMICA, posle minuta ćutanja za Dejana Milojevića.

Štark arena je RASPRODATA za večerašnju utakmicu protiv @Baskonia ⏳🔥#kkcz #WeAreTheTeam pic.twitter.com/6FQ2gR9XYE