Izvor: MozzartSport.com, 09.Feb.2017, 19:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pratite tekstualni prenos iz Moskve na sajtu MOZZART Sport-a

Protiv ovakvog napada se ne može: Zvezda zaleđena u moskovskom minusu!

KRAJ UTAKMICE

40. minut - Trojka Mitrovića, njegov 16. poen

39. minut - Lopta je dobro išla u napadu i na kraju je Hrijapa lagano poentirao. Higins polaže za 100. poen za CSKA.

38. minut - Sada već obe ekipe igraju manje disciplinovano, sve je rezultatski rešeno, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << pa možemo da vidimo i neke lake poene na obe strane

36. minut - Branko Lazić je ukrao loptu i poentirao bez ikakvih problema - 90:72

35. minut - Jako lep pogodak Mitrovića uz faul. Dao je 10 poena i ima devet asistencija!?

KRAJ: Anadolu Efes - Olimpija Milano 90:86

34. minut - Opet Fridzon, jako teška situacija - 85:67

32. minut - Fridzon daje svoje prve poene - 81:67. Nando de Kolo je dao svoj 25. poen na utakmici

Bjelicaaaaaaaaaaaaaa - 77:67. Ali, Teo vraća brzinom munje

31. minut - De Kolo se setio da promaši, a onda je Mitrović ponovo sa trojke pogodio prvi obruč

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Teodosić i Dženkins daju trojke. Opasno raspucana utakmica

29. minut - Lep prodor Mitrovića koji je naslonio loptu na tablu i pogodio. Mora da se igra hrabro.

27. minut - Promašaj Voltersa, pa greška Teodosića, pa promašaj Lazića i Bjelice. Ali, Antonov je ubacio trojku

26. minut - Bjelica precizan sa linije slobodnih bacanja - 71:58. I u sledećem napadu napao je Milko prodorom i izvukao penale

Jako loša serija poteza, CSKA se odlepio - 4.35 do kraja četvrtine

25. minut - De Kolo ponovo prodire i pogađa, njegov 23. poen. Kako igra ovaj čovek. Kurbanov je dodao dva poena sa linije slobodnih bacanja

24. minut - Umesto da bude faul u napadu De Koloa, on pogađa u nastavku trojku. U ovakvim situacijama se lomi meč. Potom Kuzmić maši dva bacanja

22. minut - Brza razmena koševa na startu drugog dela - 62:53. Sedam vezanih poena Simonovićaaaa - 64:56

Trojkaaaa Dženkinssssssssss - 60:49

21. minut - Kurbanov daje 16. poen. Veoma je raspoložen za igru. Koraci Kuzmića na drugoj strani

Meč je nastavljen

"Moramo da igramo mnogo bolju odbranu u drugom poluvremenu. Imamo problem u rotaciji", rekao je Dejan Radonjić na poluvremenu.

POLUVREME (De Kolo 18, Kurbanov 14 - Kuzmić 10, Mitrović 8)

20. minut - Teodosić je promašio trojku u poslednjem napadu

19. minut - I Nikita Kurbanov igra jako dobru utakmicu, dao je svoj 13. poen, a uzvratio je Dženkins. Taman je Zvezda prišla, kad Teo pogađa trojku, a Gudurić je izgubio loptu pa napravio faul u sledećem napadu

I ponovo De Kolo - njegov 18. poen, Kuzmić ubacuje svoj 10. poen - 51:41

17. minut - Zvezda se dobro drži, ali De Koloa nikako ne mogu crveno-beli da sačuvaju i to je razlog ove razlike - 47:39

Dobriiiććććć - evo trojke 43:37!

Konfuzna situacija u odbrani. Mitrović je pogrešio, Kurbanov iskoristio situaciju i lako poentirao

15. minut - Jako lep potez Dobrića koji je pogodio pored De Koloa, a potom i ukrao loptu Francuzu - 41:34

14. minut - Ponovo pogađa Voroncevič. Kako su se samo domaći raspucali - 41:32. Jednostavno, previše dobro šutira CSKA za tri poena da bi Zvezda imala bolji rezultat od ovog

De Kolo je dao dvojku, svoj 13. poen. Praktično je nezaustavljiv. Ali, proradio je i Tompson koji daje svoj 4. poen na utakmici

11. minut - Dženkins je faulirao Tea u šutu za tri poena - 36:26. Tomspon je uzvratio iz reketa na drugoj strani. Dobrić je dobio malo veće minute u igri, Dženkins pogađa - 36:30

11. minut - Zanimljiva situacija. Lopta je zapala na vrhu table i zaglavila se između table i kamere. Ali, Bjelica je uz pomoć metle uspeo da odradi šta je bilo potrebno

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Upisuje se i Teodosić sa linije za slobodna bacanja - 33:24. Dženkins je napao Ogastina i izvukao slobodna bacanja - 33:26

9. minut - Prosto je nemoguće kako gađaju trojke igrači CSKA. Sada je pogodio i Higins, pa Voroncevič - 31:24

Nanda de Koloa crveno-beli ni lasom ne mogu da uhvate, već je dao devet poena, Gudurić na liniji bacanja - 25:24

7. minut - Kuzmić je ponovo pogodio iz reketa. Napad funkcioniše za desetku, sada je i Mitrović dao težak šut- 23:22

Veoma efikasan meč za sada gledamo, a za to je zaslužan šut sa distance, pre svega domaćeg tima. Zvezda igra pametno, koristi šanse, i za sada se ne vidi toliko odsustvo Jovića i Dangubića. Koš Kuzmića - 19:18

6. minut - Laziiiićććććććććć trojkaaa - 16:16. Pucaju trojke na sve strane, Kurbanov je dao ukupno petu trojku za domaći tim

5. minut - Sada je De Kolo dao trojku i izvukao faul na neiskustvo Gudurića. Domaćin šutira jako dobro za tri poena i to je razlog ovakvog rezultata, ali vraća Lazić - 13:13. Potom Nando dobija 2+1.

Antonov pogađa daleku trojku - 9:9

3. minut - Mitrović je pogodio u narednom napadu jednom rukom. Jako lepo, a potom i kontranapad posle odbrane - 3:8. Antonov pogađa trojku. Mitrović je pogodio jedno bacanje - 6:9

2. minut - Kao što rekosmo - evo ga ponovo Kuzmić! Sada je pogodio skoro iz floutera - 0:4. Kurbanov je uzvratio trojkom, a Mitrović nije uspeo da vrati

1. minut - Odlična akcija na startu meča, pogađa Kuzmić iz reketa. On će danas biti možda i najveća Zvezdina snaga. Potom i dobra odbrana. Lepo je počeo meč za srpskog predstavnika

- MEČ JE POČEO

- U toku je predstavljanje igrača

- Igrači se zagrevaju na parketu Mega Sport arene, za sada ne deluje da će atmosfera biti posebno vatrena. Na zagrevanju je i Miloš Teodosić

Crvena zvezda je na noge moskovskoj Armiji stigla bez glavnog generala Stefana Jovića, koji je ostao u Beogradu kako bi pokušao da zaleči povredu leđa, a ako se na to doda i već duže odsustvo Nemanje Dangubića, jasno je da će crveno-beli u okršaju sa aktuelnim prvakom (19.00, TV Sportklub 1) biti portpuno desetkovani.

Ipak, to ne znači da je srpski šampion sa belom zastavom stigao u glavni grad Rusije, ali će mu biti izuzetno teško parira najboljoj ekipi Starog kontinenta.

MOZZART KVOTE ZA OVAJ MEČ

Moskovljani su najbolji napadački tim u Evroligi, prosečno postižu 86,7 poena po meču, ali su kod kuće još ubojitiji sa 91,4 ubačenih poena u koš rivala. Ipak, sastav Dimitrisa Itudisa nasuprot sebe će imati najbolji defanzovni tim u sezoni, čija bi odbrana bila još čvršća sa Jovićem i Dangubićem. Crveno-beli su dosadašnjoj 21 utakmici prosečno primali 73,3 poena.

Opširnu najavu meča koju je za vas pripremio Nenad Jovanović pročitajte OVDE.

Šta su ovom duelu rekli iz tabora Zvezde pogledajte OVDE, a kakva su očekivanja CSKA vidite OVDE.

(FOTO: MN Press)