UŽIVO: Braun i Beron vratili Zvezdu u igru na poluvremenu

Izvor: Večernje novosti, 27.Dec.2019, 19:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crveno-beli u Kazanju žele da ostvare novu evroligašku pobedu Crvena zvezda je u prethodnih nekoliko dana pravila promene u sastavu. Dragan Šakota će tako imati priliku da sa pojačanjima igra evroligaški meč.Crveno-beli će u Kazanju gostovati ekipi Zenita u okviru 16. kola elitnog takmičenja.- Igramo protiv tima koji je pobedio CSKA, Valensiju, Olimpijakos, Žalgiris, njihovi rezultati skreću pažnju. >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Jesu ruski tim, ali imaj usve karakteristike španksih ekipa. Igraju u tranziciji, napadaju brzo. Nije nam taj stil najdraži, ali ćemo pokušati da kontrolišemo ritam - rekao je Šakota.Dešavanja sa meča pratite na sajtu “Novosti”.DRUGA ČETVRTINAZenit počinje drugu deonicu serijom 6:0, dolazi u vođstvo, pa Šakota posle svega 50 sekundi traži tajm-aut (22:20).Pritiska Zenit Čovića na prenosu lopte od starta napada, ali uspevaju da se izbore i da prenesu loptu na vreme. Kuridža je promašio polaganje, ali ga je Ponitka faulirao. Davidovac pravi faul u napadu, pa potom još jednu ličnu, a onda Ponkrašov daje dugu dvojku (24:20).Zvezda ima velike probleme u organizaciji napada od izlaska Brauna. Čović pravi grešku prilikom dodavanja, pa potom ponovo greši za trojku Ponkrašova i nastavak serije 11:0 (27:20).Posle više od četiri minuta Štimac prekida "prazan hod" Zvezde. Potom je sprečio loptu da izađe iz igre, da bi Šakota onda odlučio da vrati Lorenca u igru i da izvado Čovića. Gist i Štimac su zajedno na parketu. Braun promašuje, pa hvata svoj promašaj i vraća loptu u koš (29:24).Gist koristi snagu i dolazi do poena za mini seriju srpskog tima od 6:0 kojom se vraća u igru (29:26).Lazić je pao, pokušao da iznudi faul u napadu, nije uspeo, pa je Holins pod faulom Dženkinsa pogodio za tri i realizovao dodatno slobodno bacanje za novi "beg" Zenita (33:26).Zenit uvećava vođstvo, pa Braun kreće u solo prodor i poentira. Lazić u reketu pravi faul. Ponkrašov promašuje oba bacanja. Beron se vratio u igru i odmah pogodio trojku (35:31).Ponkrašov se iskupljuje za promašena bacanja i daje trojku. Lazić, uz malo sreće, uzvraća istom merom. Hvostov faulira Berona i to su prva slobodna bacanja za Zvezdu na utakmici, u završnici druge četvrtine. Beron je polovičan (38:35).Ajverson pada na zemlju, sudija pokazuje da je Dženkins napravio faul. Ajverson daje oba penala posle tajm-auta. Braun i Čović su zajedno na parketu. Majstorija Lorenca koji preko ruke pogađa uz zvuk sirene. Zvezda na poluvremenu ima tri poena zaostatka (40:37).PRVA ČETVRTINAVoronov utakmicu za počinje trojkom, da bi Beron i Braun potom poentirali (3:4). Beron pravi odličnu fintu šuta, ulazi pod koš i pogađa, Ajverson na drugoj strani zakucava, da bi Beron potom pogodio i za tri (5:9).Albisi odmah uzvraća istom merom, pa sledi serija promašaja na obe strane terena. Lazić pogađa "flouter", pa Tomas pored poena kažnjava i nesmotrenu ličnu grešku Simanića i daje dodatno bacanje (11:11).Štimac postiže prve poene po povratku u Zvezdu. Sjajnu odbranu crveno-beli nagrađuju poenima Brauna posle sjajnog skoka pored znatno viših igrača protivnika (11:15).Sjajna finta Berona kojom ostaje sam i pogađa trojku. Holins automatski uzvraća. Odličan potez Lorenca, Zvezda posle prve deonice ima četiri poena prednosti (16:20).