Izvor: B92, 28.Okt.2012, 12:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tripković sjajan, debakl Kahasola
Košarkaši Valjadolida doživeli su novi poraz u španskoj Endesa ligi i pred sjajne partije Uroša Tripkovića.
Reprezentativac Srbije postigao je 24 poena, ali je Bilbao slavio sa 76:70. Poražena je i Valensija od Estudijantesa 85:82, i pored 12 poena Stefana Markovića.
U trećem meču petog kola Kompostela je bila ubedljiva protiv rivala Crvene zvezde u Evrokupu, Kahasola sa 82:61. Milenko Tepić ubacio je 11 poena za goste.
Uroš Tripković je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u porazu Valjadolida postigao 24 poena (3/7 dva, 4/6 tri), a imao je i 3 asistencije. Pratili su ga Martin, O'Liri i Sinanović sa po 10 poena. Najbolji u Bilbau bio je Konstatinos Vasileidis sa 24 poena, 14 je dodao Raul Lopes, dok je Milovan Raković ubacio tek 4 (2/6) uz 4 skoka.
Zvezdin rival Kahasol obrukao se u Komposteli, i pored solidne partije Milenka Tepića (4/6 dva, 1/1 tri) koji je pored 11 poena imao i 5 skokova za 20 minuta na parketu. Mladi, 17-godišnji Nikola Radičević nije uspeo da postigne koš za dva minuta igre, kao ni Luka Bogdanović za 15. Najbolji je bio Tomas Satoranski sa 12 poena, dok je 10 ubacio Trigero. Domaćin je predvodio Korbačo sa 20 poena, a još četvorica su imala dvocifren učinak.
Dramatično je bilo u Madridu gde je Estudijantes ostvario četvrtu pobedu u sezoni. Karl Ingliš je ubacio 22 poena uz 6 izgubljenih lopti, dok je 17 dodao Kajl Kurik. Dok je Stefan Marković ubacio 12 poena (2/4 dva, 2/3 tri) uz po 2 skoka i asistencije, Marko Kešelj je za 6 minuta na terenu uspeo samo da izgubi jednu loptu. Najbolji u Valensiji bio je Džastin Delman sa 19 poemna, dok je 15 ubacio Faverani.
Endesa liga, 5. kolo:
Estudijantes - Valensija 85:82
Valjadolid - Bilbao 70:76
Kompostela - Kahasol 82:61
nedelja:
Gran Kanarija - Saragosa
Barselona - Kanarias
Lagun Aro - Fuenlabrada
Unikaha - Manresa
Huventud - Mursija
Real Madrid - Kaha Laboral
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda





