TOMANE OSVOJIO SUBOTICU: Zvezda posle neizvesne utakmice pobedila Spartak pred 10.000 posetilaca

Izvor: Večernje novosti, 17.Avg.2019, 23:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Portugalac se golom u 85. minutu i asistencijom Simiću iskupio za nešto slabije izdanje CRVENA zvezda je odnela sva tri boda iz Subotice, ali da su domaćini osvojili bod ne bilo nezasluženo – 3:2 (1:1). Portugalac Tomane iskupio se golom i asitencijom za nešto slabije izdanje u svom prvom meču kao starter ali od njega bi trebalo očekivati da bude bolji kad se uigra i pripremi. Dok je Zvezda dominirala >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << nije imala mnogo problema, ali kad je stala posle vođstva 2:1 onda su Subotičani stigli do egala ali nisu uspeli više od toga.Gosti iz Beograda imali su posed lopte, kontrolu igre, prilike, 13 šuteva, tri puta jedan na jedan, ali je Spartak umeo da preti iz kontri, pa je prvi uspeo da stigne do pogotka. Šormaz je driblao, lopta se iznenada odbila do Tufegdžića koji je prevario u tom momentu nonšalatnog Milunovića ali i Borjana kome se mreža zatresla posle 186 minuta u ovoj sezoni. Trudio se Mulunović da ispravi grešku, tri puta je šutirao glavom posle prekida, ali je golman Miloš Ostojić sve branio. Pa i izlazak Jevtovića i Simića u situacije „jedan na jedan“. Imao je i sreće da je Otašević loptu koju je poslao Jevtović izbio glavom sa gol crte. Ali, nije mogao da zadrži snažan put ideologa igre Miloša Vulića sa 18 metara jer je bio i delom zaklonjen. Vulić se kandidovao za mesto u timu u Bernu, ali Tomane je bio van igre. Subotičani su krajem poluvremena tražili penal kad je lopta pogodila Gajića u ruku posle udarca glavom, ali je sudija Simović bio blizu i procenio da to nije najstroža kazna.PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Spartak - Crvena zvezda 2:3- Igrali smo od sjaja do očaja. Dok smo kontrolisali uitakmicu, iz situacije u kojoj smo bili bolji u prvom poluvrfemenu došli smo serijom nestvarnih grešaka u problem. Moje strpljenje je za neke na izmaku. Ipak, pamtiće se samo tri boda a sve ostalo zaboraviti – bio je ljut posle meča tgrener Crvene zvezde Vladan Milojević. Pored Portugalca ni Simić se nije proslavio u prvom delu, ali obojica su se iskupila na početku drugog dela. Tomane je odlično prošao po krilu, a Simić povratnu loptu poslao ka golu ne tako precizno ali je ona nekako prešla preko gol crte za vođstvo Beograđana. Zvezda je i bukvalno stala, ređale su se greške, Subotičani su počeli više da rizikuju, postali su opasniji pa je prvo Pankov uspeo da izblokira Šormaza,a zatim je Milan Borjan maestralno odbranio udarac Tekijaškog posle prekida. Lazar Tufegdžić je 15 minuta pre kraja pogodio stativu. A,onda je David Dunđerski opalio loptu sa oko 30 metara, Borjan je ostao zatečen – 2:2. Reakcije je bila brza, Tomane je pokazao zašto je doveden. Milan Gajić je centrirao snažno, a Portugalac se kao panter bacio i glavom zakucao loptu u mrežu za tri boda. Pobedu je spasio Žander izbijajući loptu glavom sa gol crte...PROČITAJTE JOŠ: GARSIJA VIDEO I MARINA: Argentinac stigao na "Marakanu" na pregovore sa ZvezdomSPARTAK – C. ZVEZDA 2:3 (1:1)STRELCI: Tufegdžić u 6. I Dunđerski u 80. za Spartak, a Vulić u 37, Simić u 49. i Tomane u 85. minutu za Zvezdu. Stadion: Gradski. Gledalaca: oko 10.000. Sudija: Novak Simović (Lovćenac) 6.SPARTAK: Ostojić 7 – Dunđerski 7, Otašević 6, Tekijaški 7, Milošević 6 (od 83. Ivančević -) – Jočić 6,5, Marčić 6,5 – Mladenović 6 (od 70. Gojkov 6,5), Tufegdžić 7, Denković 6 – Šormaz 6,5.CRVENA ZVEZDA: Borjan 7 – Gajić 6,5, Milunović 5,5, Pankov 7, Rodić 7 (od 46. Žander 6,5) – Jevtović 6,5, Petrović 6,5 (od 75. Ivanić -), Vulić 7,5, Simić 7 – Krstović 6 (od 55. Vukanović 6), Tomane 7.IGRAČ UTAKMICE: Miloš Vulić (C. Zvezda)
Pogledaj vesti o: Subotica

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.