Sutra o Jankovićevoj ostavci

Izvor: RTS, 02.Dec.2012, 20:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sutra o Jankovićevoj ostavci

Kraj jesenjeg dela sezone, zaostatak za crno-belima, veliki minus u kasi, doneli su veliki nemir u Zvezdi. Trener Janković najavio ostavku. Radna grupa sutra odlučuje o tome. Konferencija za novinare otkazana. Epilog će se znati tokom dana, najkasnije u utorak.

Odlazeći trener fudbalera Crvene zvezde Aleksandar Janković ipak neće u ponedeljak održati konferenciju za medije na kojoj će govoriti o ostavci, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << a konačna odluka o njegovoj sudbini biće poznata tokom dana, najkasnije u utorak.

Janković je danas bio na stadionu i pozdravio se sa igračima, a potom se, kako je potvrđeno Tanjugu, sastao sa članovima Radne grupe Draganom Džajićem, Zoranom Stojadinovićem i Slavišom Kokezom i njima saopštio da podnosi ostavku, kao moralni čin posle prvenstvenog poraza od Vojvodine.

Upravo zbog toga za sutra je zakazan sastanak Komisije za stabilizaciju i reorganizaciju kluba, koja bi trebalo da razmatra ostavku šefa stručnog štaba.

Ukoliko je usvoji, Janković će se u utorak obratiti novinarima, a ukoliko je odbije, uslediće sastanak Radne grupe koja će doneti konačnu odluku, sutra uveče ili u utorak.

Potkomisija za sportska pitanja će u ponedeljak, 3. decembra, na redovnom sastanku obavestiti Komisiju za stabilizaciju i reorganizaciju kluba sa sadržajem sastanka i nakon toga će biti saopštena odluka po pitanju ponuđene ostavke šefa struke. Javnost će o svim odlukama biti blagovremeno obaveštena", saopšteno je na zvaničnom sajtu Crvene zvezde.

U međuvremenu mediji već spekulišu sa imenom Jankovićevog naslednika. Navodno su u kombinaciji Ilija Petković, Milovan Rajevac, Ivan Jovanović i Miodrag Božović, a spominje se i mogućnost dolaska stranog stručnjaka.

Janković je sinoć posle poraza od Vojvodine (3:0) saopštio igračima da odlazi i da će na proleće imati novog šefa.

On je u svom drugom mandatu na klupi crveno-belih proveo tri i po meseca, pošto je sredinom avgusta nasledio Roberta Prosinečkog, koji je takođe poneo ostavku.

Crveno-beli će zimsku pauzu provesti sa šest bodova manje od lidera Partizana.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Janković otkazao konferenciju za medije

Izvor: Akter, 02.Dec.2012

Odlazeći trener fudbalera Crvene zvezde Aleksandar Janković ipak neće sutra održati konferenciju za medije na kojoj će govoriti o ostavci, a konačna odluka o njegovoj sudbini biće poznata tokom dana, najkasnije u utorak

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.