Izvor: Sportski Žurnal, 20.Nov.2012, 14:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stativa: Srbija u senci derbija
Piše: Mihajlo Todić
Crvena zvezda je pobedom protiv Partizana izbegla treći poraz u nizu. Poslednji put takvu seriju odigrala je u jesen 1984. Izgubila je tada zaredom od zagrebačkog Dinama (1:2), Hajduka iz Splita (1:3) i Partizana (1:2). Sada je stavila tačku iza poraza od Jagodine (1:2) i OFK Beograda (0:1).
Promenila se posle >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << trijumfa crveno–belih klima na „Marakani“, poverenje navijača vraćeno je posle povratka Dragana Džajića u klub, danima se priča samo o Crvenoj zvezdi.
Na drugoj strani Topčiderskog brda o derbiju ne pričaju. U prvom planu Partizanu je atak huligana na trenera Vladimira Vermezovića. Kad je glava u torbi, kome je do priča o fudbalu.
A fudbal se u Srbiji ne igra samo na „Marakani“ i u Humskoj.
Vojvodina je šesti put pobedila „minimalcem“ i mic po mic evo je na trećem mestu, blizu Zvezdi. Aleksandar Nosković je za jedanaest minuta postigao het–trik i Spartak je pobedio Jagodinu.
OFK Beograd je na gostovanju u Smederevu osvojio tri boda, a Predrag Pavlović je postigao možda i najlepši gol u sezoni. Užička Sloboda je osnovana 1925, a u nedelju je prvi put u istoriji pobedila Radničkog iz Kragujevca.
Sve je to fudbalska Srbija koja je nezasluženo ostala u senci Crvene zvezde i Partizana.
Ne igra se u Srbiji fudbal kvalitetan kao u Engleskoj, Nemačkoj, Španiji i mnogim drugim zemljama, ali nismo ni toliko loši koliko o sebi umemo da pričamo. Ima u Srbiji dobrih igrača i dobrih utakmica, ali teško je sve to videti kad su reflektori skoro uvek okrenuti ka „večitima“.
„Večiti“ derbi bio je i trebalo bi da ostane perjanica srpskog fudbala. Ima, ipak, razloga pogledati šta se događa i na ostalim stadionima. Odatle, uostalom, najčešće i dolaze igrači koje gledamo u crveno–belim i crno–belim dresovima.
Pogledaj vesti o: Zvezda - Partizan, Jagodina
Nastavak na Sportski Žurnal...















