Stanković rotirao, crveno-beli pobedila: Štoperi pokrenuli Zvezdu, Radulovićev debi za pamćenje (FOTO/VIDEO)

Izvor: Večernje novosti, 06.Jun.2020, 20:58

Crveno-beli su osvojili titulu i danas su to proslavili pobedom u Beogradu Sjajna uvertira za derbi. Crvena zvezda je na stadionu "Rajko Mitić" lako i ubedljivo savladala Radnik iz Surdulice - 4:1 (2:1). Meč je obeležio mladi Andrija Radulović, momak rođen 2002. godine koji je postigao i gol.Uskoro opširnije...DRUGO POLUVREMETrostruka promena Stankovića na poluvremenu, izašli su Konatar, Nikolić i Garsija, ušli su Degenek, Vulić i mladi Radulović.Oprobao >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << je svoj udarac i Vulić u dve situacije, bez velike pretnje za Kostića. Pavkov ulazi umesto Boaćija. Potom Mitošević dobija žuti karton zbog faula nad Tomaneom.Prema prvim zvaničnim podacima na tribinama je 14.381 gledalac. Što se terena tiče, Zvezda uglavnom pokušava udarcima iz daljine, nema previše uzbuđenja pred samim golom.Pavkov je pao, sudija je pokazao da je bio faul. Za izvođenje slobodnog udarca su se namestili Gavrić, Vulić i mlađani Radulović. Gavrić je uzeo loptu, šutirao, pogodio je živi zid u 70. minutu.Peta, poslednja promena Stankovića na meču, umesto Gavrića je ušao Simić. Konačno neko uzbuđenje u drugom delu. Sa oko 25 metara je Vulić šutirao, snažno i precizno, Kostić je odlično intervenisao i poslao loptu u korner. Posle centaršuta je još jednom intervenisao i sprečio veću opasnost.Simić se odlično ubacio posle izvedenog auta, kapiten Stevanović i Simić su se sudarili, sudija je pokazao "na kreč". GOOOL - Stanković je pokazao da Radulović treba da izvede penal. Debitant je postavio loptu na "belu tačku" i izveo kao da mu nije prvi meč. Lopta u jednu, golman u drugu stranu, odličan udarac levom nogom momka rođenog 2002. godine.Veliko slavlje i radost klupe Zvezde zbog gola mladog igrača. Radulović je odmah dotrčao do Stankovića i zajedno sa njim proslavio prvi pogodak u crveno-belom dresu. Radnik pravi promenu na golu, Nemanja Kostić ulazi umesto Ivana Kostića.Posle sudara glavama Radulovića i Kričaka, fudbaler Radnika ostaje na zemlji, sudija odmah prekida meč na kratko. Kričak je omrao da izađe van terena da mu se ukaže pomoć.GOOOL - Veljko Simić stavlja tačku.Velika greška Kričaka, Simić je ukrao loptu, namestio se i matirao mladog golmana Kostića.Nema nadoknade. Kraj utakmice na "Marakani" - 4:1.PRVO POLUVREMESASTAVI TIMOVA:ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov, Babić, Konatar - Garsija, Jovičić, Nikolić, Gavrić - Boaći, TomaneRADNIK: Kostić - Kričak, Pejčić, Stevanović - Stanković, Stojanović - Dmitrić, Mitošević, Danoski - Makarić, StamenkovićUtakmica u Beogradu je počela. Na tribinama ima više od 10.000 gledalaca. Zvezda je imala prvu šansu, Boaći je glavom šutirao, daleko preko gola u petom minutu.Navijači na utakmici Foto: M. VukadinovićCrveno-beli na startu kontrolišu ritam, imaju loptu u nogama, ali ne i ozbiljne prilike da ugroze gol rivala. Prva sporna situacija viđena je u 19. minutu. Gajić je neoprezno uklizao, Stamenković je pao u kaznenom prostoru. Radnik je tražio penal, Gajić je gledao ka sudiji Šegrtu koji je odmahnuo rukom i pokazao na gol-aut.GOOOL - Mitošević šalje loptu u kazneni prostor, Makarić se odlično snalazi i šalje je pored Borjana za vođstvo gostiju.GOOOL - Ekspresno izjednačenje. Posle kornera je Pankov bio najviši u skoku, zakucao je loptu u mrežu protivnika.GOOOL - Novi korner i novi gol Zvezde. Odličan centaršut, a Babića lopta pogađa u leđa i odlazi u mrežu. Zanimljiv način za u
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda