Piroćanac osvojio Indiju

Izvor: Glas javnosti, 17.Maj.2009, 04:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Piroćanac osvojio Indiju

Srpski fudbalski stručnjak Zoran Đorđević, osvojio je prvenstvo Indije sa klubom Čarčil Bradersa. Srbin, poreklom iz Pirota, postao je tako prvi strani trener ovog kluba kome je pošlo za rukom da osvoji titulu šampiona u drugoj najmnogoljudnijoj zemlji sveta! Đorđević je pre odlaska u Indiju vodio nekoliko arapskih timova, radio je u Iranu i Africi. U razgovoru za Kurir i Glas javnosti iskusni trener kaže da bi nekoliko fudbalera iz prvenstva Indije moglo da igra u Evropi, a u svom timu >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << ima igrače za Partizan i Crvenu zvezdu.

Kriket, pa sve ostalo

 Da li je fudbal u Indiji u podređenom položaju u odnosu na druge sportove?

- U prvom planu je kriket koji je sport broj jedan. Najbolji igrači kriketa su zvezde i oni su neverovatno plaćeni. Imaju po sezoni milion dolara, o čemu fudbaleri mogu samo da maštaju. Fudbal je trenutno na drugom mestu s velikim izgledom da jednog dana bude najbolji kao u većem delu sveta. U Indiji su popularni britanski sportovi, poput kriketa, poloa, hokeja na travi - otkrio je Zoran Đorđević.

Nastavak na Glas javnosti...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.