Srbi: Jadranska liga neophodna

Izvor: B92, 16.Jan.2014, 09:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbi: Jadranska liga neophodna

Hrvatski klubovi pristali su da u budućnosti igraju zajedničku ligu sa srpskim, čiji čelnici ističu da bi to bila sjajna i neophodna stvar.

Sve biti mnogo jasnije posle sastanaka u Beogradu 25. i 26. januara na kojem će Srbi, Hrvati i Crnogorci razgovarati o planu koji su pokrenuli krajem prošle godine.

Predsednik Crvene zvezde Viktor Jelenić ističe da bi ta liga privukla sponzore, dok čelnik kragujevačkog Radničkog Jugoslav Vasović smatra da bi pomogla u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << razvoju vaterpola.

"To je sjajna stvar, liga bi ličila na šampionat SFRJ. To je dobro za vaterpolo, a evidetno je da oni ne mogu bez nas. Najvažnije je da privučemo sponzore, medije, naročito televiziju", naglašava Jelenić.

Sa Jelenićevim stavom slaže se i direktor Radničkog Kon Tikija Jugoslav Vasović:

"Najbolji klubovi ne smeju da misle samo na sebe, već i na ostale. Najrealnije su dve lige od 8 klubova. Zašto, na primer, Niš ne bi igrao sa splitskim Jadranom. Mislim da bi na ovaj način svi dobili. Ali, tek ćemo se dogovarati i, verujem, pronaći najbolje rešenje za sve", rekao je Vasović.

Nije sporno da je novo takmičenje i skupo, da bi se češće putovalo avionom, da je taksa za jednog sudiju 120 evra.

"Najvažnije je da pronađemo sponzore, da pokrijemo troškove sudija i makar 50 odsto putovanja. Za razvoj vaterpola, ovakva Liga je neophodna", dodao je čelnik Radničkog.

Potpredsednik VSH Perica Bukić se zalaže za "Ligu 10", u kojoj je bi igrali najkvalitetniji klubovi i koja bi bila lišena "ključa". Prvi čovek crveno-belih smatra da je rano govoriti o predlozima.

"Po našem mišljenju je bolje da se igraju dve lige od po osam klubova, da bude ispadanja i ulazaka. Kvalitet može da bude presudan prve godine, a potom odlučuje rezultat".

Prvi korak je načinjen, a on je uvek najvažniji, pa ćemo u skorijoj budućnosti verovatno imati regionalnu ligu u vaterpolu po uzoru na košarkašku koja postoji duže od decenije.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Kragujevac

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Srbi: Jadranska liga neophodna

Izvor: B92, 16.Jan.2014

Hrvatski klubovi pristali su da u budućnosti igraju zajedničku ligu sa srpskim, čiji čelnici ističu da bi to bila sjajna i neophodna stvar...Sve biti mnogo jasnije posle sastanaka u Beogradu 25. i 26. januara na kojem će Srbi, Hrvati i Crnogorci razgovarati o planu koji su pokrenuli krajem prošle...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.