Spajić u Tuluzu, Zvezda u Evropi

Izvor: RTS, 02.Jun.2013, 16:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Spajić u Tuluzu, Zvezda u Evropi

Crvena zvezda je prodala Uroša Spajića francuskom Tuluzu, i na taj način obezbedila novac potreban za dobijanje evropske licence. Crveno-belima na ime obeštećenja pripada milion i po evra.

Uroš Spajić je novi fudbaler francuskog Tuluza. Crvena zvezda je odlučila da proda mladog štopera za milion i po evra, od čega, kako navode beogradski mediji, klubu pripada između 1,2 i 1,3 miliona evra. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<

Ovim je nastavljena praksa da se Uefina licenca „kupuje" očajničkom prodajom igrača. Crveno-beli su pre godinu dana, za milion evra, prodali Nikolu Maksimovića, a ove Uroša Spajića.

Mladi štoper bi trebalo u četvrtak da odleti u Tuluz, gde će proći lekarske preglede i zatim potpisati četvorogodišnji ugovor.

Francuski klub se obavezao da će u najkraćem roku uplatiti dogovoreni novac, što bi, uz pomoć jednog od sponzora, trebalo da bude dovoljno da se podmire sve obaveze kojima je licenca uslovljena.

Spajić je u februaru napunio 20 godina, visok je 186 centimetara, a priključen je prvom timu u sezoni 2010/11, kada je i debitovao, na Kup utakmici protiv čačanskog Borca.

Spajić je ove sezone odigrao 16 utakmica u Superligi. On je takođe član mlade reprezentacije Srbije.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.