Smodiš utišao Pionir

Izvor: Sportski Žurnal, 21.Okt.2011, 23:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crvena zvezda Beograd – Cedevita 90:91 (18:12, 24:28, 19:28, 29:23)
Dvorana: Pionir. Gledalaca: 4.000. Sudije: Pukl, Jeršan, Špendl (Slovenija). Osvojene lopte: Zvezda 9, Cedevita 4. Izgubljene lopte: Zvezda 9, Cedevita 16. Asistencije: Zvezda 13, Cedevita 14. Lične greške: Zvezda 22, Cedevita 28. Pet ličnih grešaka: Vukušić, Drejper (Cedevita).
CRVENA ZVEZDA BEOGRAD: Čović 7, Cvetković, Marković 15, Lazić 3, Nedović 17, Lešić, Subotić 13, Radetić 3, Morison 10, Milutinović 6, B. Popović 4, P. Popović 12.
CEDEVITA: Drejper 4, Opačak 12, Smodiš 11, Petrović, Vukušić 10, Kraljević, Bilan 4, Princ 2, Ovens 2, Voren 24, Car 15, Baždarić 7.

Vorenov šou, kao i više sreće i koncentracije u finišu, elementi su koji su Cedeviti doneli veliki plen pred više od četiri hiljade navijača u Pioniru. Sjajni Amerikanac koji je svojevremeno nosio dres FMP–a i Cibone ubacio je 24 poena, a prvi put je promašio tek u 32. minutu.
On je bio najzaslužniji što crveno–beli u prvom poluvremenu nisu napravili više od plus 14, kao i za kasniji totalni preokret. Njegov veliki posao materijalizovali su Smodiš i Car koji su na nepuna dva minuta pre kraja, pri rezultat 80:80, hladnokrvno ubacili trojke. Crveno–beli su odgovorili polaganjem Subotića i penalima Morisona. Ali, ni Opačaku ruka nije zadrhtala na drugoj strani, pa je na 50 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene Cedevita povela sa 88:84. Pešićevi izabranici prokockali su naredni napad, a Smodiš ponovo poentirao i stavio tačku na meč. Dve trojke iz očaja Nedovića i Markovića samo su ublažile poraz.
„Ajde Zvezdo“, tražili su navijači, a crveno–beli su meč otvorili sa 5:0. Ali, Cedevita je odmah pokazala kvalitet, ekspresno je odgovorila preko Vorena, povela 10:7 i borba se rasplamsala.
Čim je Voren dobio pomoć saigrača razlika crveno–belih, koja je u 15. minutu iznosila velikih 14 poena (30:16), počela je da se topi. Minut pre odlaska na veliki odmor potpuno je nestala – 38:38.
Zagrepčani su u nastavku još unapredili igru, Opačak se takođe raspucao i primorao Pešića da traži minut odmora na minus pet (51:56 u 16. minutu). Vorenovo veče nastavljeno je sa dve trojke za dvocifren kapital u 30. minutu (68:58).
Dva projektila Nikole Markovića unela su veru da Zvezda može do preokreta. Ali, Voren i Car su mislili drugačije. Lako su probijali Zvezdinu odbranu i držali goste na bezbednoj distanci.
A, onda je Nemanja Nedović pokazao zašto vazi za jednog od najtalentovanijih napadača, dva puta se prošetao do koša, crveno–beli se konačno odbranili i četiri minute pre kraja prišli na 73:76. To nije bilo sve. Nedović je nastavio sa sjajnim potezima, Čović vezao penale i Zvezda je stigla do izjednačenja – 80:80...
Pogledaj vesti o: Subotica

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.