SUPERLIGA: Žander i Tomane za SJAJNU uvertiru Zvezde pred Olimpijakos (VIDEO+FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 07.Dec.2019, 16:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Meč 20. kola šampionata Srbije.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su subotički Spartak u 20. kolu Superlige Srbije sa 3:1 (2:1). Golove za domaće postigli su Žander u 21, Tekijaški u 31 (autogol) i Tomane u 51. minutu meča, dok je prednost "Golubovima" doneo Denković u 21. minutu igre.

Prvo poluvreme obeležio je levi bek crveno-belih. Najpre ga je Denković nadvisio u skoku za vodeći gol gostiju, ali je Žander bio najzaslužniji za preokret. Posle pola časa >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << igre se odlično ubacio i preciznim udarcem po zemlji savladao Dubljanića za izjednačenje, da bi desetak minuta kasnije posle njegovog centaršuta usledila slaba reakcija Tekijaškog za 2:1.

Najlepši momenat na utakmici desio se u 51. minutu kada je Tomane pogodio "makazicama" na sjajan centaršut Marina.

Milan Pavkov je dobio priliku da odigra poslednjih 15-ak minuta, prvi put posle više od mesec dana i povrede koju je zadobio na utakmici Lige šampiona protiv Totenhema (0:4).

Crvenu zvezdu u sredu od 21 čas očekuje "utakmica sezone" protiv Olimpijakosa u Pireju od 21 čas, a srpskom šampionu je dovoljan remi za proleće u Ligi Evrope.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na portalu Srbija Danas.