SLS: Zvezda sjajno otvorila sezonu 2018/2019

Izvor: N1 televizija, 20.Jul.2018, 22:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde su pobedom od 3:0 nad Dinamom iz Vranja na svom terenu otvorili prvo kolo Superlige Srbije sezone 2018/2019.

Golove za domaćine su postigli Dušan Jovančić u 40, Dejan Joveljić u 51. i Milan Jevtović u 76. minutu.

Ova utakmica bila je sjajna šansa da se crveno-beli uigraju za ono što ih očekuje u utorak od 20.30 >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << časova na svom stadionu, utakmicu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv šampiona Litavnije Suduve, čiji ćete direktan prenos moći da gledate na Sport Klubu.

Stadion: "Rajko Mitić"

Sudija: Ilija Brdar

GLEDALACA: 5.186

CRVENA ZVEZDA: Popović – Gobeljić, Degenek, Babić, Terzić – Jovičić - Meleg, Jovančić, Ebesilio, Jevtović – Joveljić.

DINAMO: U.Đurić – Lilić, Pavišić, N.Đurić, Vukajlović – Okamijan, Tasić, Antić, Sićović – Dimitrov, Suraka.

Šef stručnog štaba crveno-belih odlučio se da pruži šansu debitantu Aleksi Terziću.

16. minut Prva ozbiljna šansa za Zvezdu! Milan Jevtović je šutirao, ali je golman Đurić bio na visini zadatka.

19. minut  Crveno-beli su imali još jednu šansu preko Dušana Jovančića.

41. minut Zvezda je povela preko Jovančića, kojem je to prvi gol u dresu šampiona Srbije.

51. minut Dejan Joveljić duplirao je prednost domaćina! Ebisilio je krenuo da predribla rivale, ali se lopta odbila, došla do mladog napadača, koji se nije libio da šutira za 2:0.

76. minut Nenad Milijaš je sjajno dodao loptu Milanu Jevtoviću, koji je sjajno šutirao i efektno pogodio za 3:0. Ovaj gol je stigao kao nagrada za veliki trud ofanzivca na ovom meču.